WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Zamach w Nicei. Reakcje polityków. Tusk: "To tragiczny paradoks"

Zamach w Nicei. Reakcje polityków. Tusk: "To tragiczny paradoks"

15.07.2016, godz. 08:14
Donald Tusk
Donald Tusk 2013 foto: Super Express

Do Nicei spływają kondolencje z całego świata. Po tym, jak ciężarówka wjechała w tłum ludzi, wyrazy współczucia Francuzom złożyli najważniejsi politycy. Wśród nich znalazł się m.in. Donald Tusk, dla którego "to tragiczny paradoks"

W zamachu w Nicei zginęło 80 osób. Stan 18 rannych jest krytyczny. Rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum ludzi, wracających z obchodów Dnia Bastylii. Kondolencje rodzinom ofiar zamachu w Nicei złożył m.in. Donald Tusk. Zdaniem byłego polskiego premiera wydarzenia we Francji to "Tragiczny paradoks: obiektem ataku w Nicei byli ludzie świętujący wolność, równość i braterstwo". Tusk o zamachu w Nicei mówił także podczas spotkania z dziennikarzami w Ułan Bator, gdzie rozpoczął się w piątek szczyt Azji i Europy.

- To smutny dzień dla Francji, Europy i nas wszystkich. Także dla przywódców, którzy przylecieli do Mongolii. Jednoczymy się z rodzinami ofiar, narodem Francuzów i ich rządem w walce przeciwko agresji i nienawiści - mówił były polski premier.

Wyrazu współczucia złożyła aktualna premier Beata Szydło, która również bierze udział w szczycie w Ułan Bator.

- To są chwile, w których powinniśmy być wszyscy razem, ale też powinniśmy bardzo jasno i wyraźnie mówić, że nie ma naszej zgody na terroryzm, na to, by niewinni ludzie ginęli.

Polska premier dodała, że szczyt rozpoczął się minutą ciszy - Wszyscy wyrażają ubolewanie, ogromny żal i ból, ale też wielki gniew wobec tych, którzy nie potrafią powstrzymać swoich tak brutalnych, godzących w życie ludzkie ataków. To są chwile, w których powinniśmy być wszyscy razem - mówiła szefowa polskiego rządu.

ZOBACZ: Zamach w Nicei! Terrorysta wjechał ciężarówką w tłum ludzi. 84 osoby NIE ŻYJĄ! Relacja na żywo

Kondolencje na portalach społecznościowych złożyli też inni polscy politycy.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: