WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Zamieszki na czarnym proteście. Zrzuciła policjantowi czapkę, odpowie przed sądem? [WIDEO]

Zamieszki na czarnym proteście. Zrzuciła policjantowi czapkę, odpowie przed sądem? [WIDEO]

25.10.2016, godz. 09:13
CZARNY PROTEST W WARSZAWIE.
foto: Super Express

Wczorajszy, drugi już Czarny Protest nie obył się bez zamieszek o przepychanek. Do starcia doszło między uczestniczkami Czarnego Protestu a osobami z ruchów broniących życia. Do akcji musiała wkroczyć policja. Niestety, złość obrzuciła się przeciw stróżom prawa. Jednemu z policjantów ściągnięto czapkę z głowy! Policja zapowiada, że wyciągnie konsekwencje wobec kobiety, która się tego dopuściła.

Miało być spokojnie, ale jak zawsze w takich wypadkach, emocje wzięły górę. W czasie poniedziałkowego Czarnego Protestu w Warszawie doszło do starcia protestujących i osób określających się jako obrońcy życia. Wszystko działo się około godz. 16.00, gdy w centrum stolicy, przy zejściu do metra zebrała się grupa ludzi z ruchów Prolife. Zaczęli oni wykrzykiwać w stronę uczestniczek Czarnego Protestu hasła: - Chcą być kochane, nie zabijane, „Aborterzy zabijają dzieci z zespołem Downa! Okrzyki rozjuszyły demonstrantki, do tego stopnia, że do akcji musieli wkroczyć funkcjonariusze policji. Im też się dostało! W pewnym momencie jedna z grona uczestniczek Czarnego Protestu, zerwała policjantowi czapkę z głowy i rzuciła ją na mokry chodnik. A to oznacza, że czapka z polskim godłem wylądowała na bruku!

Do incydentu odniosła się policja. Na Twitterze policji czytamy: - Zrzucając czapkę policjanta tak naprawdę obrażamy nasze państwo.Kobieta która to zrobiła jest znana i musi liczyć się z konsekwencjami.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: