WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka ZAMIESZKI po "Czarnym Proteście przed siedzibę PiS! W ruch poszły RACE i KAMIENIE

ZAMIESZKI po "Czarnym Proteście przed siedzibę PiS! W ruch poszły RACE i KAMIENIE

04.10.2016, godz. 08:38
policja, radiowóz
foto: EAST NEWS

W poniedziałek odbył się strajk kobiet, a na ulice polskich miast wyszły tysiące kobiet w ramach akcji #CzarnyProtest. Demonstracje przebiegały w sposób pokojowy przez cały dzień, ale wieczorem nie było już tak spokojnie. Do zamieszek doszło w Poznaniu, a w ruch poszły kamienie! Ranni zostali policjanci. Wszystko działo się niedaleko siedziby PiS.

Do zamieszek doszło późnym wieczorem, gdy główne demonstacje już się zakończyły. Jednak tłum manifestantów nie rozszedł się, a ruszył z placu Adama Mickiewicza na ulicę św. Marcina, przy której mieści się siedziba PiS. Nagle ktoś odpalił race, a w kierunku policjantów stojących nieopodal biura Prawa i Sprawiedliwości poleciały kamienie! Jak czytamy na stronie poznańskiej policji zaatakowani funkcjonariusze zostali ranni. Nie obyło się bez użycia gazu pieprzowego: - Grupa osób, niczym nie sprowokowana, obrzuciła policjantów stojących na chodniku i w bramie kamieniami, racami i petardami. W wyniku ataku grupy chuliganów co najmniej 5 policjantów zostało rannych w tym jeden odniósł rany twarzy, a inny poparzenia karku. W związku z tym konieczne było udzielenie pomocy w szpitalu. Biorąc pod uwagę tak agresywne zachowanie kilku osób, w celu przywrócenia porządku konieczna była policyjna interwencja. Użyty został ręczny miotacz pieprzowy. W trakcie tych działań policjanci zatrzymali trzy osoby, które zostały przewiezione do Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto. Jak się okazało jeden z zatrzymanych był wcześniej notowany. Najprawdopodobniej dziś zatrzymani usłyszą zarzuty.

Niespokojnie było też wieczorem w Warszawie. Czterech mężczyzn zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy za zakłócanie porządku publicznego. Zatrzymani mieli rzucać w policjantów odgradzających manifestantów z "Czarnego Protestu" od grupy przeciwników abrocji, która stała pod kolumną Zygmnuta na placu Zamkowym.

Zobacz: Hanna Bakuła o #CzarnyProtest: Będzie kupa KALEK, BĘKARTÓW, dzieci z wadami.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: