WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Zamknęli mafię a w nagrodę dostali... PO DYPLOMIE!

Zamknęli mafię a w nagrodę dostali... PO DYPLOMIE!

06.09.2016, godz. 05:00
Wielka afera w MSWiA
foto: Super Express

Oj, nie popisało się ostatnio Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zamiast porządnie nagrodzić policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji za wiele miesięcy pracy i rozbicie międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków, wręczyło im... listy gratulacyjne, a tylko dla czterech osób znalazły się bonusy. Co ciekawe, prawie w tym samym czasie MSWiA wypłaciło 30 milionów złotych nagród za szczyt NATO i ŚDM.

- Wyróżnionych zostało 23 funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, w tym czterech nagrodami finansowymi, a pozostali listami gratulacyjnymi. Wręczenie listów przez wiceministra Jarosława Zielińskiego (56 l.) odbyło się 18 sierpnia w Komendzie Głównej Policji - informuje nas rzecznik CBŚP Agnieszka Hamelusz.

Chodzi o głośną akcję przeprowadzoną w ubiegłym miesiącu. Policjanci z CBŚP wspólnie z mundurowymi z innych krajów zatrzymali 23 osoby, w tym 12 Polaków wywodzących się z gangu pruszkowskiego. Gangsterzy działali na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol, a podczas zatrzymania zabezpieczono ponad tonę haszyszu i przejęto majątki warte ok. 12 mln złotych.

Ale zdziwiłby się ten, kto myślałby, że za tak prestiżową akcję policjanci z CBŚP zostaną nadzwyczajnie docenieni. Dostali dyplomy uznania i. płomienną przemowę wiceministra spraw wewnętrznych Jarosława Zielińskiego. Tylko czterech oficerów dostało łącznie 16 tys. zł (po ok. 4 tys. zł brutto na osobę) nagród. - W biurze pracowaliśmy przy tej akcji kilkanaście miesięcy, a dostaliśmy za to list z gratulacjami od ministra. Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. - mówi nam jeden z oficerów CBŚP.

Zobacz także: Nie ODWOŁALI Kuchcińskiego. Uratowany marszałek Sejmu CIEPŁO o Kaczyńskiem

Źródło: NEWSERIA
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: