WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Zapłacimy za ŚDM z własnej kieszeni? Kościół wyciąga ręce do Skarbu Państwa

Zapłacimy za ŚDM z własnej kieszeni? Kościół wyciąga ręce do Skarbu Państwa

01.10.2016, godz. 11:50
Światowe Dni Młodzieży
foto: EAST NEWS

Te wakacje były dla Krakowa ważną próbą. W sierpniu odbyły się Światowe Dni Młodzieży, które ściągnęły do stolicy Małopolski tysiące pielgrzymów z całego świata. Okazuje się jednak, że są problemy z zapłatą za zorganizowanie imprezy. Czy rząd spłaci długi Kościoła?

Ponad 180 placówek oświatowych działało podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Za pokrycie wszelkich kosztów imprezy miała być odpowiedzialna Archidiecezja krakowska. Do tej pory jednak nie wpłynęły płatności za organizację wydarzenia. - Umowy, które były zawierane na użyczenie szkół, były zawierane z organizatorem Światowych Dni Młodzieży, czyli z archidiecezją krakowską i to archidiecezja jest zobowiązana do pokrycia tych kosztów - powiedziała w TVN 24 Monika Chylaszek z Urzędu Miasta Krakowa.

Przedstawiciele archidiecezji nie uciekają od zapłaty. Chcą wpłacić pieniądze, ale okazuje się, że liczą na zwrot części kosztów ze Skarbu Państwa! - Zgodnie z podpisanymi umowami, archidiecezja krakowska zobowiązała się, że pokryje koszty użytkowania i zgodnie z tą samą ustawą mamy prawo ubiegać się o rekompensatę tych kosztów - powiedział ks. Piotr Studnicki.

Jakie stanowisko zajmuje w tej sprawie rząd? - Słyszałam, że są problemy z płatnościami. Nie miałam okazji rozmawiać jeszcze na ten temat - powiedziała premier Beata Szydło.

Zobacz: Poszli wypisać się z Kościoła, ksiądz nasłał na nich policję

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: