WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Zaskakujące słowa Zbigniewa Bońka o uchodźcach

Zaskakujące słowa Zbigniewa Bońka o uchodźcach

26.06.2017, godz. 11:49
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek foto: EAST NEWS

Zbigniew Boniek to niewątpliwy ekspert w dziedzinie piłki nożnej. Jednak były piłkarz, a obecny prezes PZPN, udzielił wywiadu, w którym mówił też o sprawach politycznych. Jednym z tematów rozmowy stała się kwestia uchodźców. Boniek wyjaśnił, co trzeba zrobić w tej sprawie. Jego słowa raczej nie przypadną do gustu Mariuszowi Pudzianowskiemu.

Zbigniew Boniek często przebywa we Włoszech, ma tam dom. W rozmowie z "Newsweek" Boniek przyznał, że we Włoszech istnieje kłopot z uchodźcami: - Uchodźcy to jest poważny problem, ale niewidoczny na co dzień. Tam narodowości jest naprawdę wiele, więc nie dostrzega się tak łatwo nowych przybyszów - powiedział były piłkarz. Powiedział też, jak jego zdaniem spraw uchodźców wygląda w Polsce: - A my? Nie podchodzimy do tego racjonalnie, tylko emocjonalnie. Zbigniew Boniek wyjawił, co jego zdaniem powinna zrobić Polska w kwestii uchodźców, a przypomnijmy, że w ramach unijnego programu relokacji, do Polski miałoby trafić kilka tysięcy. osób.

- Mamy przyjąć 7 tysięcy uchodźców. Mamy pełne prawo dokładnie sprawdzić każdego z nich. Mamy wątpliwości? Nie wjeżdża. Sprawdźmy więc ich dokładnie - radzi Boniek. I wyjaśnia, jak powinni zostać rozlokowani: - Rozproszymy po Polsce i nawet nie zauważymy, że są. Zresztą i tak pewnie większość z nich zechce poszukać nowego życia poza Polską - stwierdził szef PZPN.

Zupełnie inne zdanie w sprawie uchodźców ma Mariusz Pudzianowski, także związany ze sportem. - Zero tolerancji dla planów przymusowej relokacji imigrantów! W Polsce gospodarzami jesteśmy my i nie zgadzamy się na przymusowe osiedlanie islamskich imigrantów, bo widzimy jakie są tego skutki! - napisał niedawno na Facebooku.

Zobacz: SONDAŻ: Czy Polska powinna przyjmować imigrantów z państw muzułmańskich?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: