WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Zawiadomienie ws. zdarzeń pod Wawelem. ZNIEWAŻYLI Kaczyńskiego?

Zawiadomienie ws. zdarzeń pod Wawelem. ZNIEWAŻYLI Kaczyńskiego?

20.03.2017, godz. 11:21
DEMONSTRACJA STOP UPARTYJNIANIU WAWELU
DEMONSTRACJA STOP UPARTYJNIANIU WAWELU foto: FOTO SE

Każdego 18 dnia miesiąca prezes Jarosław Kaczyński jeździ do Krakowa, by pomoglić się i złożyć kwiaty przy grobie swojego brata. Od kilku miesięcy wizytom Kaczyńskiego towarzyszą demonstracje przeciwników prezesa. - Wawel królów, nie prezesów", "Z drogi śledzie, bo król jedzie" czy "Będziesz siedział" - takie okrzyki wznosili w sobotę demonstranci. Zdaniem Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą doszło do znieważenia Jarosława Kaczyńskiego.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez zgromadzonych pod Wawelem złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Zdaniem przewodniczącego Komitetu, Ryszarda Nowaka, znieważony został prezes PiS Jarosław Kaczyński. W złożonym do prokuratury zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa Nowak powołał się na jeden z artykułów, który w sobotę pojawił się w Internecie. - W artykule ukazała się informacja, że Jarosław Kaczyński, były Premier RP został znieważony, kiedy chciał uczcić kolejną miesięcznicę pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich i złożyć kwiaty na ich grobie w dniu 18.03.2017 r. - podał Nowak. Zgromadzenie, którzy przychodzą pod Wzgórze Wawelskie, gdy ma się tam pojawić Kaczyński twierdzą, że nie chcą upartyjniania Wawelu i robienia politycznych zgromadzeń w tym miejscu.

Jarosław Kaczyński w towarzystwie polityków Prawa i Sprawiedliwości odwiedza grób brata i bratowej każdego miesiąca. Prezes PiS przyjeżdża do Krakowa zawsze 18, dlatego, że to 18 kwietnia 2010 roku odbył się pogrzeb prezydenckiej pary Lecha i Marii Kaczyńskich. Wcześniej jego wizyty przebiegały spokojnie, ale od kilku miesięcy dochodzi do manifestacji. W grudniu niektórzy demonstranci kładli się na jezdni, by zablokować limuzynie z Kaczyńskim w środku przejazd.

Zobacz: Kolejny raz Kaczyński miał problem z dotarciem na Wawel

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: