WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Zbezczeszczono grób Bieruta na Powązkach! "Spełniono patriotyczny, obywatelski obowiązek"?

Zbezczeszczono grób Bieruta na Powązkach! "Spełniono patriotyczny, obywatelski obowiązek"?

02.08.2016, godz. 11:04
cmentarz
foto: Super Express TV

Przy okazji obchodów 72 rocznicy Powstania Warszawskiego doszło do gorszącego zdarzenia. Na warszawskich Powązkach dwóch mężczyzn zbezszcześciło grób Bolesława Bieruta. Namalowali oni na nagrobku byłego dygnitarza czerwoną gwiazdę oraz napisy "KAT" i "BANDYTA". Zostali zatrzymani przez policję. Informacja ta została oceniona bardzo dwuznacznie. Beata Sławińska, szefowa Fundacji „Łączka”, zajmującej się m.in. upamiętnieniem Żołnierzy Wyklętych uznała: - Osoba, która to zrobiła, spełniła swój obywatelski, patriotyczny obowiązek. Wielu internautów jest jednak zbulwersowanym takim sprofanowaniem grobu.

Na osoby, które dokonały tego czynu złożono zawiadomienie na policję. Jak powiedziała portalowi niezalezna.pl Sławińska: - Mundurowi zgarnęli tę osobę razem z kolegą. Są teraz razem w komisariacie na ulicy Rydygiera. Prawicowa dziennikarka Ewa Stankiewicz szybko zareagowała apelem:

 

Następnie dodała jeszcze: - PILNE! Jutro 2 sierpnia GODZ 9 PIKIETA przed sądem Kocjana 3 Waw Solidarni z zatrzymanymi za napis na pomniku BIERUTA Podaj dalej. S2010.

Oceniając całe zdarzenie stwierdziła: - Bieruta tam nie powinno być (tzn. na Powązkach - red.). Nie sądzę, aby szkodliwość społeczna tego czynu była wysoka. Wydaje mi się, że ta osoba spełniła swój obywatelski, patriotyczny obowiązek. Moim zdaniem to nie bezczeszczenie grobu, a napisanie informacji, kim rzeczywiście był Bierut. On był katem narodu polskiego.

Posłanka PiS, Małgorzata Gosiewska w TVP Info również broniła mężczyzn mówiąc: - Napisali całą prawdę. Spędziłam ileś godzin na komisariacie, rozmawiałam z wicekomendantem, mówiłam, że ci ludzie nie zagrażają nikomu, nie byli karani. Te zapewnienia trafiały jak kula o ścianę (...) Jestem przekonana, że sytuacja się w najbliższych godzinach wyjaśni, z korzyścią dla tych młodych ludzi, bo też środki, które zostały zastosowane wobec nich, zdecydowanie przewyższają zagrożenie, jakie stwierdziła policja.

"Dzieło" mężczyzn wyglądało tak:

 

 

Wśród internautów pojawiło się jednak wiele głosów potępiających takie zachowanie, jak np.:

- Prawda prawdą, Bierut katem - a profanacja profanacją: grób to grób. Chamski "lans" na 1.08; czasem mi wstyd za prawą stronę.
- Bierut nie został już dawno nazwany po imieniu? A ci dziś zdewastowali grób, co jest wbrew prawu. Tak, wiem, prawo was uwiera.
- Mam w nosie gdzie jest truchło tego bydlaka. Dla mnie grób to jest świętość i obojętne jaki ch....tam leży.
- Dokładnie.Bierut był barbarzyńcą,my nie jesteśmy-mam.nadzieję
- należy ukarać dla przykładu, tym surowiej im więcej będzie o tym hałasu - WANDALIZM TO WANDALIZM NIEZALEŻNIE OD PRZEKONAŃ!!
- miejmy nadzieję, że dostaną nakaz sprzątania cmentarza przez kilka lat. Abstrahując od faktu jaką kanalią był Bierut.
- I dobrze, że zatrzymała. Powinni im jeszcze uświadomić, że grobów się nie niszczy. To akt bandyterki, nie bohaterstwa:/
- tego grobu nawet z alei nie widać. Specjalnie nasadzili wysokie drzewa. Grobów się nie niszczy w naszej kulturze. Tyle

Zobacz także: PIĘKNY gest prezydenta Dudy! Pomógł uczestniczce Powstania Warszawskiego
 

 

 


Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: