WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Zdaniem prawników muzyk obraził prezydenta. Hołdys za "ćwoka" do sądu

Zdaniem prawników muzyk obraził prezydenta. Hołdys za "ćwoka" do sądu

08.11.2016, godz. 05:00
HOŁDYS POD SĄD?
foto: EAST NEWS / TWITTER

Zbigniew Hołdys (65 l.) może mieć spore problemy! Po tym, jak muzyk nazwał prezydenta Andrzeja Dudę (44 l.) "ćwokiem", prawnicy nie mają wątpliwości. - To jest znieważenie, które podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech - komentuje nam prof. Piotr Kruszyński (71 l.), karnista z UW.

"Ćwok prosi rodziny ofiar o wyrozumiałość. Ćwok nie prosi prokuratorów o szacunek dla rodzin ofiar" - napisał na Twitterze Zbigniew Hołdys. Właśnie w taki sposób muzyk skomentował wypowiedź prezydenta, który odniósł się do planowanych ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. - To jest obowiązek prawny prokuratorów, choć to jest sprawa bolesna, to ja mogę tylko prosić rodziny o wyrozumiałość dla działań prokuratury - powiedział Andrzej Duda w wywiadzie dla PAP. Chcieliśmy zapytać Hołdysa, dlaczego tak ostro potraktował głowę państwa, ale nie chciał z nami rozmawiać - Dziękuję bardzo - rzucił tylko. Prawnicy nie mają wątpliwości, że za nazwanie prezydenta "ćwokiem" muzyk może mieć kłopoty. - To jest przestępstwo. Kodeks karny mówi, że kto publicznie znieważa prezydenta RP, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. A nie ma wątpliwości, że słowo "ćwok" jest powszechnie uznane za obelżywe - mówi nam prof. Piotr Kruszyński. - Wyrażenie "ćwok" o prezydencie może nosić znamiona znieważenia. Pan Hołdys może mieć problem - dodaje mec. Krzysztof Wąsowski (43 l.).

Zobacz: Agata Duda zachwyca w Jordanii. Królowa Rania, czy Agata Duda? Która lepiej wygląda?

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: