WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Zelnik nie ma wątpliwości: W Smoleńsku doszło do wybuchu, brzoza to jakaś BAJKA DLA DZIECI

Zelnik nie ma wątpliwości: W Smoleńsku doszło do wybuchu, brzoza to jakaś BAJKA DLA DZIECI

11.10.2016, godz. 12:37
Jerzy Zelnik
foto: EAST NEWS

Aktor Jerzy Zelnik był wtorkowym gościem programu #RZECZoPOLITYCE. W rozmowie wspominał on Andrzeja Wajdę i swoją współpracę z nim. Najciekawiej jednak zrobiło się w momencie, w którym rozmowa zeszła na temat katastrofy smoleńskiej. Jak Zelnik stwierdził bezceremonialnie: - To, że w Smoleńsku doszło do wybuchu, to jest oczywiste. Brzoza to jakaś bajka dla dzieci.

Początkowo aktor ocenił, że film "Smoleńsk" spełnił swoją rolę. Jak argumentował: - To fabularyzowany dokument, w którym jest reasumpcja całej tej wiedzy, jaką mamy o tym tragicznym wydarzeniu. Nie ma oczywiście odpowiedzi na to, kto to zrobił i jakim sposobem. Według niego robi on wielkie wrażenie zwłaszcza na ludziach wyśmiewanych, spychanych, bo inaczej myśleli niż oficjalna wersja. Uważa również, że powinny na niego chodzić wycieczki szkolne, ponieważ: - To jest prawda historyczna. W szkole jest totalne niedouczenie historii. To współczesna historia, z którą młodzież powinno się jakoś zapoznawać.

Następnie rozmowa zeszła na temat katastrofy smoleńskiej. Wówczas Zelnik bez zastanowienia stwierdził: - To, że doszło do wybuchu, to jest oczywiste. Brzoza to jakaś bajka dla dzieci. "Bajkami" okazały się też być dla niego ustalenia komisji Millera. Jak oceniał: - Bez wybuchu trzeba by przekreślić cały dorobek fizyki.

Nie zdecydował się on na wskazanie sprawców. Według niego możliwym jest, że prawda nigdy nie ujrzy światła dziennego. Dodał jednak, że nie należy odrzucać żadnej wersji wydarzeń i przypomniał, że katastrofy Sikorskiego na Gibraltarze do dzisiaj nie wyjaśniono. Dodał, że nastąpi moment, gdy polski rząd wystąpi do strony rosyjskiej o materiały smoleńskie. Ponadto nieoczekiwanie przyznał: - Kiedyś Sławomir Petelicki, mój szkolny kolega powiedział, że Amerykanie to mają na półce.

Zobacz także: Znamy przyczynę śmierci WAJDY. Zaczęło się od zwykłego przeziębienia

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: