WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Zgodne PiS, PO, PSL i Nowoczesna? Tak, to możliwe!

Zgodne PiS, PO, PSL i Nowoczesna? Tak, to możliwe!

05.08.2016, godz. 15:25
Ustawa medialna w Sejmie. Zajmą się nią posłowie
foto: Super Express

Partie zasiadające w parlamencie są w tej kadencji bardzo skuteczne i regularne w awanturowaniu się na wszelkie możliwe tematy. Wielokrotnie obrady sejmowe przeciągają się do późnych godzin wieczornych z tego powodu. Okazało się jednak, że jest temat, w którym PiS może mówić jednym głosem z opozycją. PiS, PO, Nowoczesna i PSL opowiedziały się zgodnie przeciwko liberalizacji przepisów antyaborcyjnych, które złożyła w Sejmie lewica.

Barbara Nowacka przyniosła w czwartek do parlamentu podpisany przez 215 tys. osób projekt liberalizacji prawa aborcyjnego. Chce tego nieobecna w Sejmie lewica. Projekt zakłada dopuszczalność aborcji na życzenie do 12. tygodnia ciąży oraz szerszy zakres edukacji seksualnej, który miałby poprawić społeczną świadomość i w efekcie zmniejszyć faktyczną liczbę aborcji.

O ile można było się spodziewać, że projekt nie uzyska większości, o tyle zaskakujące okazało się, że sprzeciw okazał się aż tak jednogłośny. Ostatecznie przedstawiciele PiS, PO, PSL i Nowoczesnej zadeklarowali sprzeciw wobec liberalizacji. Nowoczesna zastrzegła, że zgadza się z pomysłem dot. edukacji seksualnej, a w Kukiz'15 ma nie być dyscypliny w tej sprawie.

Zobacz także: Rok prezydentury Andrzeja Dudy. ZOBACZ jaki był [ZDJĘCIA]

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: