WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ziemiec UDERZA w PiS: Władza otacza się ludźmi NIEDOUCZONYMI

Ziemiec UDERZA w PiS: Władza otacza się ludźmi NIEDOUCZONYMI

21.10.2016, godz. 10:13
Krzysztof Ziemiec
foto: © AKPA

Do tej pory nie powiedział na władzę złego słowa, ale jak widać miarka się przebrała. Krzysztof Ziemiec, prowadzący główne wydanie "Wiadomości" jest uważany przez wielu obserwatorów sceny politycznej za sojusznika dobrej zmiany. Jednak dziennikarz postanowił tupnąć nogą. W najnowszym felietonie wytyka PiS błędy, a o ludziach władzy pisze "tępi".

Niebawem minie rok od wyborów parlamentarnych, w których PiS wygrał i otrzymał pełnię władzy. Krzysztof Ziemiec uważa, że to dobry moment, by wskazać na błędy rządzących. Dziennikarz w najnowszym felietonie opublikowanym na łamach tygodnika "Plus Minus" podsumowuje rok rządów Prawa i Sprawiedliwości. Niestety, bilans nie jest najlepszy. Zdaniem Ziemca władza zapowiadała wielki przewrót i zupełnie inną politykę od tej prowadzonej przez poprzedników. Ale jak się okazuje nie wszystko poszło tak jak planowana, co zdaniem Ziemca rozpoczęło się tuż po wygranych wyborach: - Zaczęło się po ubiegłorocznych wyborach od ostentacyjnego demonstrowania poczucia wyższości zwycięzców, a nawet pychy, która nadeszła zadziwiająco szybko. Do tego dziennikarz liczył, że PiS wyciągnie dłoń do opozycji i zaproponuje współpracę, ale gdzie tam! Przeliczył się, bo jak napisał: - Niestety, w polityce miłosierdzia nie ma i nie będzie.

Ziemiec mocno krytykuje to, że PiS swoimi ludźmi obsadza ważne stanowiska państwowe, a robi to z potężną siłą: - Mamy wyrzynanie "obcych" i zagarnianie kolejnych przestrzeni przez "swoich". Nastąpił szturm ludzi związanych z władzą na lukratywne i wpływowe stanowiska (zjawisko tzw. Misiewiczów) - zaznacza rozżalony. Jego słowa potwierdzają tylko opinię społeczeństwa - w niedawnym sondażu dla SE.pl Polacy wskazali, że to rozdawanie stanowisk dla znajomych i krewnych w państwowych spółkach jest największym błędem PiS. Ziemiec dodaje: - Co gorsza, wielu polityków rządzącej partii nie widzi nic w tym złego. Czy w ten sposób  działać powinno ugrupowanie obiecujące realną zmianę, także etyczną? - pyta gorzko.

Prowadzący "Wiadomości" wytknął PiS też to, że stawia na ludzi w myśl zasady "mierny, bierny, ale wierny": - Władza woli otaczać się ludźmi niedouczonymi, ale pokornymi, gotowymi bezrefleksyjnie wykonywać polityczne zlecenia. Dziennikarz proponuje PiS, by spojrzeć na swoje działania z dystansem: - Zastanowić się, jak sprawować władzę powinni ludzie, którzy przed wyborami tyle mówili o etyce i deklarowali podążanie drogą zgodną z nauką Kościoła. Myślicie, ze Jarosław Kaczyński i jego ludzie posłuchają tych rad?

Sprawdź: Prezes Kaczyński najbardziej ufa Macierewiczowi. Sondaż dla Se.pl

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: