WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka ZIEMKIEWICZ chce delegalizacji partii Zandberga! Co się stało?

ZIEMKIEWICZ chce delegalizacji partii Zandberga! Co się stało?

17.09.2016, godz. 12:04
Ziemkiewicz Zandberg
foto: Super Express

Rafał Ziemkiewicz po raz kolejny zadziwił opinię publiczną. Tym razem publicysta tygodnika "Do Rzeczy" i komentator Telewizji Republika zaapelował na Facebooku o zdelegalizowanie Partii Razem. Skąd taki pomysł słynnego dziennikarza?

Rafał Ziemkiewicz, publicysta konserwatywnego tygodnika "Do Rzeczy" i komentator Telewizji Republika, znany jest z bardzo ciętego języka i dosadnych komentarzy. Tak było między innymi przy okazji strzelaniny w Monachium, gdzie jeden z napastników zabił kilkanaście osób. -  Dla Niemców szok. Zawsze to oni mordowali innych, odwrotnej sytuacji nie mają przećwiczonej - skomentował wówczas publicysta na Twitterze. Tym razem Rafał Ziemkiewicz zaapelował na swoim Facebooku o zdelegalizowanie Partii Razem. - Myślę też, że 17 września to właściwa data aby wystąpić ze społeczną inicjatywą zdelegalizowania postbolszewickiej, organizacji, której istnienie w Polsce, tak doświadczonej przez czerwony terror, narusza konstytucję i przede wszystkim poczucie elementarnej przyzwoitości. Jeśli ktoś zechce ubrać ten apel w stosowną formułę prawną i wszcząć odpowiednie kroki - może być pewien mojego poparcia - napisał publicysta na Facebooku. Skąd tak radykalny pomysł? Rafałowi Ziemkiewiczowi nie spodobała się działalność lewicowych działaczy względem narodowców.

- W odpowiedzi na wyjątkowo bezczelny apel skrajnie lewicowej partii "Razem" (która, wobec konstytucyjnego zakazu propagowania w RP totalitarnej ideologii komunistycznej powinna być w ogóle zdelegalizowana) o sekowanie i otaczanie ostracyzmem organizacji odwołujących się do polskiej tradycji narodowej, apeluję do wszystkich instytucji państwowych i samorządowych, mediów i wszystkich ludzi przyzwoitych o bojkotowanie tej odrażającej formacji - czytamy we wpisie.

Co na to zwolennicy Partii Razem?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: