WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka ZIEMKIEWICZ chce delegalizacji partii Zandberga! Co się stało?

ZIEMKIEWICZ chce delegalizacji partii Zandberga! Co się stało?

17.09.2016, godz. 12:04
Ziemkiewicz Zandberg
foto: Super Express

Rafał Ziemkiewicz po raz kolejny zadziwił opinię publiczną. Tym razem publicysta tygodnika "Do Rzeczy" i komentator Telewizji Republika zaapelował na Facebooku o zdelegalizowanie Partii Razem. Skąd taki pomysł słynnego dziennikarza?

Rafał Ziemkiewicz, publicysta konserwatywnego tygodnika "Do Rzeczy" i komentator Telewizji Republika, znany jest z bardzo ciętego języka i dosadnych komentarzy. Tak było między innymi przy okazji strzelaniny w Monachium, gdzie jeden z napastników zabił kilkanaście osób. -  Dla Niemców szok. Zawsze to oni mordowali innych, odwrotnej sytuacji nie mają przećwiczonej - skomentował wówczas publicysta na Twitterze. Tym razem Rafał Ziemkiewicz zaapelował na swoim Facebooku o zdelegalizowanie Partii Razem. - Myślę też, że 17 września to właściwa data aby wystąpić ze społeczną inicjatywą zdelegalizowania postbolszewickiej, organizacji, której istnienie w Polsce, tak doświadczonej przez czerwony terror, narusza konstytucję i przede wszystkim poczucie elementarnej przyzwoitości. Jeśli ktoś zechce ubrać ten apel w stosowną formułę prawną i wszcząć odpowiednie kroki - może być pewien mojego poparcia - napisał publicysta na Facebooku. Skąd tak radykalny pomysł? Rafałowi Ziemkiewiczowi nie spodobała się działalność lewicowych działaczy względem narodowców.

- W odpowiedzi na wyjątkowo bezczelny apel skrajnie lewicowej partii "Razem" (która, wobec konstytucyjnego zakazu propagowania w RP totalitarnej ideologii komunistycznej powinna być w ogóle zdelegalizowana) o sekowanie i otaczanie ostracyzmem organizacji odwołujących się do polskiej tradycji narodowej, apeluję do wszystkich instytucji państwowych i samorządowych, mediów i wszystkich ludzi przyzwoitych o bojkotowanie tej odrażającej formacji - czytamy we wpisie.

Co na to zwolennicy Partii Razem?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: