WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Ziemkiewicz nazwał Hołdysa CHU***M

Ziemkiewicz nazwał Hołdysa CHU***M

08.11.2016, godz. 12:21
Ziemkiewicz nazwał Hołdysa CHU***EM
foto: Fotomontaż SE.pl

Robi się coraz ostrzej! Zaczęło się od tego, że Zbigniew Hołdys napisał o Andrzeju Dudzie "ćwok", w ten sposób skomentował wypowiedź prezydenta o planowanych ekshumacjach smoleńskich. Za to jedno obraźliwe słowo pod adresem głowy państwa Hołdysa mogą czekać kłopoty. Teraz oliwy do ognia dolał publicysta Rafał Ziemkiewicz, który komentując słowa muzyka nazwał go "chu***m".

Ostatnio Andrzej Duda udzielił wywiadu, w który został zapytany o kwestię ekshumacji smoleńskich. Przyznał, że ból rodzin, które straciły w katastrofie swoich bliskich jest ogromny, ale skoro prokuratura musi przeprowadzić badania ciał, to tak trzeba: -  To jest obowiązek prawny prokuratorów. Choć to jest sprawa bolesna, ja od tej strony prokuratorów rozumiem i mogę tylko prosić rodziny o wyrozumiałość. O wyrozumiałość dla działań prokuratury, także dlatego, że tragedia smoleńska jest niezwykle ważną sprawą państwową, jest największą tragedią, jaka w sensie państwowym zdarzyła się w Polsce po II wojnie światowej. To jest obowiązek prawny prokuratorów - powiedział.

Jego słowa nie spodobały się Zbigniewowi Hołdysowi. Rozwścieczony wypowiedzią prezydenta muzyk napisał na Twitterze: - Ćwok prosi rodziny ofiar o wyrozumiałość. Ćwok nie prosi prokuratorów o szacunek dla rodzin ofiar. A to oznacza, że może mieć kłopoty, bo słowo "ćwok" jest obraźliwe, a skierowane pod adres głowy państwa i to publicznie, oznacza znieważenie, które jest karalne. - To jest przestępstwo. Kodeks karny mówi, że kto publicznie znieważa prezydenta RP, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech - przyznał w rozmowie z "Super Expressem" karnista prof. Piotr Kruszyński.

Ale jakby jedengo obraźliwego słowa było mało, to swoje zdanie wtrącił publicysta Rafał Ziemkiewicz. Nie oszczędził Hołdysa, tylko nazwał go... "chu***m". - Takiego, mówiąc jego własnym językiem, ch*** a jak Hołdys nie chce sie komentować, ale zobacznie ten filuterny koment pod - napisał na Twitterze.


Sprawdź: Zdaniem prawników muzyk obraził prezydenta. Hołdys za "ćwoka" do sądu

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: