WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ziemkiewicz o spiskowej teorii w sprawie Smoleńska

Ziemkiewicz o spiskowej teorii w sprawie Smoleńska

12.09.2016, godz. 14:04
RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
foto: © AKPA

Rafał Ziemkiewicz postanowił odnieść się do katastrofy smoleńskiej. Od przeszło sześciu lat traw spór o to, czy w Smoleńsku doszło do zamachu, czy też nie. Zdaniem publicysty sprawa jest prosta, bo aby dowiedzieć się o prawdy, wystarczy zbadać ciała ofiar. Przy okazji Ziemkiewicz uderzył w... zwolenników teorii o wybuchu na pokładzie tupolewa.

W  sobotę w TVP Info Cezary Gmyz mówił o materiałach przekazanych przez ABW: - Już w tej chwili prokuratorzy poważnie się zastanawiają, że te nowe wątki, które pojawiły się na tym, co słychać na wieży, pozwalają zmienić kwalifikację z nieumyślnego na umyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lotniczym. Zaś w niedzielę, również na antenie TVP Info, przewodniczący sejmowej podkomisji zajmującej się katastrofą smoleńską, Wacław Berczyński, potwierdził, że pojawiły się nowe materiały w sprawie katastrofy. Miały zostać przekazane podkomisji przez Agencję Bezpieczeństwa Wojskowego. -  Mamy taką taśmę. Jest ona inna niż to, co mieliśmy do tej pory. Również jest ona inna, niż nagrania jakie mamy z wieży i samolotu. Jest widoczna sprzeczność i zmienia to kategorie wiadomości jakie dostajemy ze strony rosyjskiej - przyznał w rozmowie z TVP Info Berczyński. Przewodniczący powiedział też, że nie wykluczone, że to właśnie kontrolerzy z lotniska w Smoleńsku błędnie kierowali polskich pilotów: - Nie wiem, czy celowo, ale załoga była wprowadzona w błąd - stwierdził Berczyński. 

Zobacz: Gmyz WYJAWIA: Zmienią się zarzuty za Smoleńsk

Słowa o nowych materiałach i kontrolerach nie uszły uwadze Rafała Ziemkiewicz. Dziennikarz na Twitterze napisał: - To kontrolerzy czy wybuch? Bo zaczyna być jak z JFK, po latach tylu tam zamachowców, że cud się jak się pomieścili. I dodał:- Najprostszy sposób rozstrzygnięcia, czy był wybuch, to zbadanie zwłok. Dlaczego wciąż tego nie zrobiono? Czy nie z obawy wyniku negatywnego?

Czyżby swoim pytaniem Ziemkiewicz chciał dopiec osobom, które wierzą w teorię zamachu w Smoleńsku?

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: