WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ziobro atakuje Dudę. Pałac Prezydencki reaguje: "Ten wywiad wprawia w zażenowanie"

Ziobro atakuje Dudę. Pałac Prezydencki reaguje: "Ten wywiad wprawia w zażenowanie"

31.07.2017, godz. 13:04
Zbigniew Ziobro, Andrzej Duda
foto: se.pl

Są pierwsze reakcje Pałacu Prezydenckiego na wywiad Zbigniewa Ziobro dla "Sieci Prawdy". Minister sprawiedliwości zaatakował w nim Andrzeja Dudę. "Ten wywiad wprawia w zażenowanie" - komentuje prezydencki minister Wojciech Kolarski. Z kolei Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta, ocenił, że słowa Ziobry stoją w kontrze do słów prezesa PiS

Pałac Prezydencki reaguje na wywiad Zbigniewa Ziobry dla "Sieci Prawdy", w którym minister sprawiedliwości ostrzega Andrzeja Dudę, że jeśli w wyniku złych decyzji "Dobra zmiana" polegnie, "jako pierwszy polegnie pan prezydent". – I co najwyżej będzie mógł się w przyszłości cieszyć rolą młodego komentatora z własną ochroną. To jest w finale wybór między wielkością a groteską – dodaje Ziobro. Kilka godzin po ukazaniu się wywiadu w prasie na słowa ministra sprawiedliwości zareagowali m.in. Wojciech Kolarski oraz Krzysztof Szczerski, szef prezydenckiego gabinetu.

Pałac Prezydencki atakuje Ziobrę

- Byłoby dobrze, gdyby głos w sprawie działań prezydenta zabrała premier Beata Szydło w związku z rozdźwiękiem między dwiema partiami tworzącymi rząd: PiS i Solidarną Polską - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak ocenił, słowa ministra sprawiedliwości stoją w kontrze do słów prezesa PiS. Szczerski przypomniał, w niedawnym wywiadzie dla TV Trwam prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraźnie mówił o współpracy na rzecz odzyskania spójności i jedności środowiska politycznego dobrej zmiany. - Natomiast dzisiaj pan minister Ziobro postawił się w kontrze do pana prezesa Kaczyńskiego, nie studząc emocji, a dodatkowo je podnosząc - podkreślił szef gabinetu prezydenta.

Raport NIK uderza w resort Ziobry! Wskazano RAŻĄCE nieprawidłowości!

- O ile pan prezes Kaczyński nie jest zwierzchnikiem ministra Ziobry i nie może mieć na niego wpływu, o tyle pani premier w ramach rządu taki wpływ już ma - podkreślił Krzysztof Szczerski. Według niego jej głos rozstrzygałby i uspójniał stanowisko rządu i całego środowiska politycznego.

Andrzej Duda WBIŁ SZPILĘ Zbigniewowi Ziobrze

Głos w sprawie wywiadu Zbigniewa Ziobry zabrał również Wojciech Kolarski, prezydencki minister.

- Ten wywiad wprawia w zażenowanie. Minister, który w taki sposób wypowiada się o głowie państwa, Prezydencie Rzeczypospolitej raczej nie może być uznany za polityka dojrzałego. W tym szczególnym przypadku potrzebna jest jedność aby przeprowadzić poważną reformę sądownictwa a brak kontroli emocji nie służy temu celowi - ocenia Kolarski.

ZOBACZ: Ziobro atakuje KE: Mają interes w tym, by Polska była słabym krajem

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: