WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ziobro o marihuanie: Niesie spustoszenie w umysłach młodych ludzi

Ziobro o marihuanie: Niesie spustoszenie w umysłach młodych ludzi

20.08.2016, godz. 13:36
Ziobro nie wypuścił męża Kaczyńskiej
Zbigniew Ziobro foto: Super Express

Po ujawnieniu choroby Tomasza Kality, politycy wypowiadają się o możliwości legalizacji medycznej marihuany. Zapytany o tę kwestię Zbigniew Ziobro stwierdził: - Marihuana być może podobnie jak morfina ma jakieś możliwości lecznicze. Jeżeli tak, to na zasadach reglamentacji można rozważyć jej stosowanie, ale tylko w udokumentowanych medycznie wypadkach. Dodał jednak, że jest sceptyczny względem tego narkotyku, ponieważ "czyni spustoszenie w umysłach młodych Polaków".

 

Ziobro podreślił, że jest ostrożny względem takich rozwiązań. Zdaniem ministra trzeba pamiętać, że marihuana jest też narkotykiem, który "niesie spustoszenie w umysłach zwłaszcza młodych ludzi. Być może też podobnie jak morfina ma jakieś możliwości lecznicze. Jeżeli tak, to na zasadach reglamentacji tak jak w przypadku morfiny można rozważyć jej stosowanie, ale tylko w wypadkach potwierdzonych, udokumentowanych medycznie".

Jak dodał, dostrzega niebezpieczeństwo, że środowiska, które chcą zalegalizować marihuanę, pod pretekstem leczenia, tak naprawdę będą chciały ją wprowadzić do publicznego obiegu, zapominając o jej narkotycznych, destrukcyjnych aspektach. Jak stwierdził: - Nie mówię nie, ale mówię, że musi być reglamentacja i duża ostrożność, wstrzemięźliwość wobec środowisk, które przy tej okazji chciały w ogóle zalegalizować ten narkotyk, czemu jestem zdecydowanie przeciwny.

Zobacz także: Piękne słowa Kaczyńskiego na pogrzebie polityka PiS
Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: