WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ziobro szykuje BAT na "alimenciarzy"! Drwiny z Kijowskiego

Ziobro szykuje BAT na "alimenciarzy"! Drwiny z Kijowskiego

16.09.2016, godz. 12:59
Ziobro szykuje BAT na alimenciarzy! Drwiny z Kijowskiego
foto: Fotomontaż SE.pl

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro poinformował na piątkowej konferencji prasowej o zmianach w prawie dotyczących osób, które nie płacą regularnie alimentów. Osobom, które zalegają z alimentami trzy miesiące i więcej będzie groziła kara do roku więzienia. Internauci błyskawicznie nawiązali do postaci lidera KOD, Mateusza Kijowskiego, którego zaległości alimentacyjne były znacznie większe.

 

 

Ziobro przedstawił propozycje rozwiązań prawnych dotyczących alimentów. Zgodnie z nimi za niepłacenia alimentów powyżej 3 miesięcy będzie groziła grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku. Jak mówił: - Wprowadzamy normę, która mówi, że jeżeli ktoś posiada zaległość w stosunku do swojego dziecka mierzoną kwotą wyższą niż 3 miesiące (...), to wówczas podpada pod przepis prawa karnego. Nowe przepisy mają wpłynąć na skuteczność egzekwowania należności alimentacyjnych.

Ziobro informował: - Polska jest na czele rankingu państw, w których rodzice nie płacą alimentów. Skuteczność ich ściągalności wynosi ok. 20%. Co roku my wszyscy płacimy ok. 1,5 mld złotych - tyle wynoszą wydatki państwowego Funduszu Alimentacyjnego na rzecz dzieci. Ponadto poinformował, że kary pozbawienia/ograniczenia wolności będą mogły być wykonywane w Systemie Dozoru Elektronicznego. Na koniec dodał: - Dłużnicy alimentacyjni będą mogli uniknąć kary, jeśli dobrowolnie wyrównają zaległości przed wszczęciem postępowania.

 

 

Samuel Pereira od razu zapytał na TT:

 

 

Działaczka PiS dodała:

 

 

Zobacz także: SMOLEŃSK "obowiązkowy" dla szkół? Wyniki sondażu dla SE.pl

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: