WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ziobro zapłaci 3 mln Rydzykowi

Ziobro zapłaci 3 mln Rydzykowi

13.10.2016, godz. 05:00
ZIOBRO DA 3 MILIONY ZŁOTYCH RYDZYKOWI.
foto: Super Express

Długo nie trzeba było czekać. Kolejne miliony płyną na konto ojca Tadeusza Rydzyka (71 l.)! Tym razem toruński duchowny dostanie pieniądze od Ministerstwa Sprawiedliwości. I to aż 3 mln! Powód? Jego uczelnia wyższa wygrała właśnie konkurs organizowany przez resort Zbigniewa Ziobry (46 l.) na szkolenia medialne dla pracowników prokuratur i sądów.

Niewątpliwie o. Rydzyk ma ostatnio dobrą passę. Od początku rządów PiS od różnych ministerstw dostał już prawie 27,5 mln zł. Teraz do tej niemałej kwoty trzeba jeszcze doliczyć 3-milionowe zamówienie od resortu sprawiedliwości. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, założona 15 lat temu przez redemptorystę, deklasując konkurencję, wygrała w konkursie "Opracowanie i wdrożenie programów szkoleń medialnych dla pracowników sądów i prokuratury". O dofinansowanie oprócz szkoły o. Rydzyka starało się 11 uczelni z całej Polski, a kryteria spełniły cztery z nich. Pieniędzy nie dostały przez "wyczerpanie pierwotnej kwoty przeznaczonej na dofinansowanie w konkursie". Całą pulę zgarnęła bowiem toruńska szkoła za projekt zatytułowany "Szkolenia kompetencji medialnych dla pracowników wymiaru sprawiedliwości", otrzymując 106 punktów na 115 możliwych. Zadecydowała o tym specjalna 9-osobowa komisja. Uczelnia ma przeszkolić minimum 800 osób.

Zapytaliśmy Ministerstwo Sprawiedliwości o uzasadnienie wyboru szkoły Rydzyka, jednak do momentu zamknięcia numeru nie uzyskaliśmy odpowiedzi. - Współczuję tylko tym urzędnikom, których ludzie o. Rydzyka będą szkolić. To nic innego jak spłacanie politycznych długów, jakie ma wobec Rydzyka PiS. Jako PO zbadamy, czy w tym konkursie nie doszło do nieprawidłowości - komentuje nam były minister sprawiedliwości w rządzie PO, Borys Budka (38 l.).

Zobacz: Macierewicz u Rydzyka: Uratowaliśmy kobiety przed nienawiścią, którą zostały zatrute

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: