WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Zmarł były senator PSL Stanisław Kochanowski! Kim był?

Zmarł były senator PSL Stanisław Kochanowski! Kim był?

02.08.2016, godz. 15:04

Polskie Stronnictwo Ludowe poinformowało, że 31 lipca niespodziewanie zmarł w wieku 65 lat były senator tej partii, Stanisław Kochanowski. W latach 1994-97 był senatorem PSL z okręgu elbląskiego. Przed śmiercią pełnił on funkcję wójta gminy Sztutowo (pomorskie).

Jak poinformowało PSL na swojej stronie internetowej zmarły był absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Posiadał wykształcenie wyższe prawnicze oraz ukończone studia z marketingu i zarządzania. W latach 1982–2001 był naczelnikiem, a następnie wójtem gminy Stare Pole. Sprawował mandat senatora III kadencji, wybranego w wyborach uzupełniających w 1994 w województwie elbląskim.

Kochanowski był członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, wcześniej od lat 70. działał w ZSL. W latach 2006-2008 pełnił funkcję prezesa zarządu wojewódzkiego PSL w województwie pomorskim. W rządzie Leszka Millera, Kochanowski pełnił do 2003 funkcję wicewojewody województwa pomorskiego. Później pracował jako główny specjalista w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Sopot.

Od 2006 roku Kochanowski pełnił funkcję wójta gminy Sztutowo. Zwycięstwa we wszystkich wyborach odniósł wielką dysproporcją głosów. W środowisku lokalnej społeczności cieszył się wysokim poparciem.

Prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał: - To bardzo smutna wiadomość. Stanisław był zasłużonym działaczem ruchu ludowego. To przykład człowieka, który całe swoje życie poświęcił pracy dla Polski lokalnej. Wiedział, że prawdziwą siłą naszego państwa są małe ojczyzny, przez wiele lat skutecznie zabiegał o ich rozwój.

Wystawienie ciała ś.p. Stanisława Kochanowskiego będzie miało miejsce w Kościele p.w. Św. Wojciecha w Sztutowie w środę 3 sierpnia 2016 r. o godz. 18:30. Uroczystości żałobne odbędą się w czwartek 4 sierpnia 2016 roku o godz. 12:30.

 

 

Zobacz także: Nie żyje poseł SLD Ryszard Ulicki. Kim był?

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: