WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Zmiany w rządzie Szydło. Rekonstrukcja gabinetu premier

Zmiany w rządzie Szydło. Rekonstrukcja gabinetu premier

26.09.2016, godz. 11:04
Beata Szydło
Beata Szydło foto: Super Express

Szykują się zmiany w rządzie, zapowiedziała je premier Beata Szydło. Rekonstrukcja rządu ma odbyć się w tym tygodniu. Już niebawem dowiemy się, kto pożegna się z rządem Beaty Szydło. Ale zdaniem opozycji, to sama premier powinna ustąpić z fotela szefowej rządu i oddać władzę w ręce prezesa PiS. - Tak naprawdę premierem tego rządu jest ktoś, kto urzęduje na Żoliborzu - oceniła Ewa Kopacz

Zmiany w rządzie Szydło, po niemal roku od wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborów. To dobry czas na podsumowania i pierwsze zmiany. Premier Beata Szydło postanowiła przeprowadzić rekonstrukcję rządu. W niedzielę sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker w rozmowie z radiem ZET powiedział, że zmiany w rządzie Szydło poznamy w tym tygodniu:- W tym tygodniu premier Beata Szydło ma przedstawić szczegóły zmian personalnych - wyjaśnił. Sama premier już w piątek, przed wyjazdowym posiedzeniem partii w Jachrance, zapowiedziała rekonstrukcję rządu. - Tego, jak funkcjonują podległe im agencje, instytuty, różnego rodzaju huby, które obrosły te resorty, czy to jest potrzebne. Niektórzy z ministrów przykładają się dość solidnie do tego, żeby usprawnić funkcjonowanie resortów, żeby były one bardziej skuteczne i widzą możliwość szukania nowych rozwiązań. Ale niektórzy mają taką pokusę, żeby je rozbudowywać. To również będzie podlegało ocenie - mówiła premier.

Pytana w TVN24 o rekonstrukcję rządu PiS Ewa Kopacz przyznała, że premier powinna ustąpić miejsca prezesowi Kaczyńskiemu, bo i tak, to on rządzi: - Ja też bym apelowała do pana prezesa Kaczyńskiego: panie prezesie, nie ma co udawać, że pan nie rządzi tym krajem. Jeśli ma pan odwagę i potrafi pan lepiej niż każdy inny, to niech pan stanie na czele rządu i pokaże - stwierdziła. - Ten rząd jest fałszywy, nie jest prawdziwy. Chociażby pani premier, która dzisiaj nie jest faktycznym premierem. Tak naprawdę premierem tego rządu jest ktoś, kto urzęduje na Żoliborzu - powiedziała Kopacz.

Identyczny pogląd w sprawie rekonstrukcji rządu ma także lider Nowoczesnej, Ryszard Petru: - Szczególnie wymieniłbym panią premier, która jest jednak pod Jarosławem Kaczyńskim i każdą decyzję musi z nim konsultować. Dodał też, że jeśli chodzi o zmiany w rządzie, to zostawiłby na stanowisku ministra Annę Streżyńską, kierującą ministerstwem cyfryzacji.

Czytaj: Terlikowski o słowach Marty Kaczyńskiej nt. aborcji: KURIOZUM. Żal czytać

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: