WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Znamy NOWĄ datę premiery filmu "Smoleńsk"!

Znamy NOWĄ datę premiery filmu "Smoleńsk"!

02.08.2016, godz. 11:54
Film Smoleńsk - zwiastun
foto: PrintScreen YouTube

Film "Smoleńsk" Antoniego Krauzego miał zadebiutować w kinach 15 kwietnia. Był już zwiastun filmu, a plakatami oblepiano miasta, ale film do kin nie trafił. Reżyser tłumaczył, że to w trosce o dobro filmu, który musiał zostać dopracowany. We wtorek 2 sierpnia poznaliśmy nową, oficjalną premierę "Smoleńska". Produkcja obrazu weszła w końcowy etap realizacji. Ostatnie efekty specjalne zostaną ukończone w sierpniu, a sam film trafi do regularnej dystrybucji kinowej 9 września 2016 roku. Pojawił się też już nowy zwiastun filmu.

Jak mówił reżyser: - Tragedia smoleńska stała się najważniejszym wydarzeniem w III RP, najtragiczniejszą chwilą w polskiej historii od czasu II wojny światowej.  Stała się wydarzeniem, które wpływa na los dzisiejszej Polski i życie Polaków w sposób niebywale silny. Które nas podzieliło bardzo głęboko. Dlatego próba zmierzenia się z tym tematem jest nie tylko wielkim wyzwaniem, ale i obywatelskim obowiązkiem twórcy.

Jak czytamy w dystrybutorskim opisie filmu: - 10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać

Nowy zwiastun filmu wygląda następująco:

 

 

A czy Wym, drodzy Czytelnicy oczekujecie premiery "Smoleńska" i planujecie wybrać się na pokaz filmu do kina? Zapraszamy do udziału w sondzie lub wyrażenia swojego zdania w komentarzu.

Zobacz także: Marta Kaczyńska nie wie, czy pokazać córkom jak zginęli dziadkowie

Źródło: STORYFUL/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: