WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Znamy wykaz KOSZTÓW podróży służbowych posłów!

Znamy wykaz KOSZTÓW podróży służbowych posłów!

11.08.2016, godz. 02:00
IRENEUSZ RAŚ
IRENEUSZ RAŚ foto:

Zasiadają w sejmowych ławach zaledwie od kilku miesięcy, mają wiele przywilejów, ale to dla nich za mało. "Super Express" dotarł do wykazu kosztów służbowych, zagranicznych podróży posłów obecnej kadencji. Okazuje się, że niektórzy parlamentarzyści wyjechali do Turcji, aby pograć w piłkę za nasze.

Politycy chcą podnieść nam podatki, ale zaciskanie pasa powinni zacząć od siebie. Jak bowiem wyjaśnić ok. 60 tys. zł wydanych przez Kancelarię Sejmu na udział 15 posłów w międzyparlamentarnym meczu piłki nożnej w tureckiej Antalyi nad Morzem Śródziemnym? Na mecz za pieniądze podatników pojechali m.in. wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki (31 l.), Ireneusz Raś (44 l.) z PO i Marek Ast (58 l.) z PiS. Na tureckiej Riwierze byczyli się przez trzy dni maja. Całkowity koszt podróży jednego posła - transport, dieta, hotel i ubezpieczenie - to prawie 4 tys zł.

- Turniej poświęcony był ofiarom zamachów terrorystycznych. Zajęliśmy 3. miejsce. Mecze były transmitowane przez telewizję turecką. Grali tam politycy m.in. z Gruzji, Turcji i Ukrainy. Takie wydarzenia oprócz walorów sportowych, służą pogłębieniu i zacieśnianiu współpracy z zaprzyjaźnionymi parlamentami - wyjaśnia Jakub Rutnicki (38 l.) z PO, jeden z uczestników turnieju.

Sportowe emocje na koszt podatnika zafundowali sobie także Paweł Arndt (62 l.) z PO i Wojciech Kossakowski (39 l.) z PiS. Politycy w czerwcu byli w Kijowie na międzynarodowym turnieju tenisowym, organizowanym przez Radę Najwyższą Ukrainy. Kancelaria Sejmu na ten służbowy wyjazd wydała prawie 11 tys. zł.

Podróżą w egzotyczne miejsce mogą z kolei pochwalić się Izabela Kloc (53 l.) z PiS i Elżbieta Kruk (57 l.) z PiS. Parlamentarzystki pojechały w marcu do. Lusaki w Zambii, aby wziąć udział w 134. sesji Zgromadzenia Unii Międzyparlamentarnej. Koszt wyjazdu każdej z posłanek? Około 17,5 tys. zł.

Od początku obecnej kadencji Sejmu podatnicy zapłacili za służbowe zagraniczne wojaże posłów ponad 1,2 mln zł.

Zobacz: Pietrzak ŚMIAŁ się z Lisa i Palikota. Są SKARGI

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: