WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Znany reżyser o Waszczykowskim: Powinien trzymać zamkniętą MORDĘ

Znany reżyser o Waszczykowskim: Powinien trzymać zamkniętą MORDĘ

03.10.2016, godz. 18:28
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski foto: AP

Za nami #CzarnyProtest, który rozgrzał do czerwoności polskie społeczeństwo i polityków. O planowaną w Parlamencie Europejskim debatę nt. sytuacji polskich kobiet został dziś zapytany minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Szczerze przyznał: - Niech się bawią. Jeśli ktoś uważa, że nie ma większych zmartwień w Polsce, to proszę bardzo. Jego słowa nie spodobały się znanemu reżyserowi Andrzejowi Saramonowiczowi, który ostro skomentował wypowiedź ministra.

Goszczący w porannym programie radia RMF Waszczykowski stwierdził: - Coś się dzieje z kobietami polskimi w Polsce, że trzeba dyskutować w Europie aż o tym? - pytał i dodał:  - Mają prawo dyskutować, oczywiście żyjemy w wolnym kraju i Europa również jest wolna, więc jeśli ktoś chce dyskutować, to ma prawo. Zaznaczył, że jego zdaniem protesty w Polsce to zabawa: - No niech się bawią. Jeśli ktoś uważa, że nie ma większych zmartwień w Polsce w tej chwili, to proszę bardzo. A dopytany o to, czy dla niego takie sprawy to faktycznie zabawa odparł: - To jest poważny problem. Prawo do życia, czy jak niektórzy twierdzą, prawo do aborcji, to jest poważne wyzwanie moralne dla naszej cywilizacji, naszej cywilizacji zachodniej, nie chce mówić o innych cywilizacjach - mówił minister.

O swoją wypowiedź Waszczykowski został zapytany na konferencji prasowej. - Wyprowadzanie dyskusji na ulice nie służy temu, aby rozmawiać o tak ważnym zagadnieniu jak życie i śmierć - odparł.

Jego słowa nie spodobały się reżyserowi Andrzejowi Saramonowiczowi. Reżyser skomentował słowa ministra na Facebooku. Co napisał? - Jak słyszę w telewizji "zatroskanego" Witolda Waszczykowskiego, że "problemów życia i śmierci nie rozwiązuje się na ulicy", to przypominam sobie kilkadziesiąt miesięcznic smoleńskich, które przez wiele lat na ulicach się działy, i wobec których Witold Waszczykowski nigdy nie zaprotestował, i myślę, że skoro Witoldowi Waszczykowskiemu to wówczas nie przeszkadzało, to i dziś swoją "zatroskaną" mordę powinien trzymać zamkniętą - napisał wzburzony reżyser. Ma rację?

Zobacz: Hanna Bakuła o #CzarnyProtest: Będzie kupa KALEK, BĘKARTÓW, dzieci z wadami

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: