WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Znikną CBA i IPN? Tego chce Platforma Obywatelska

Znikną CBA i IPN? Tego chce Platforma Obywatelska

02.10.2016, godz. 16:41

Grzegorz Schetyna zapowiada, co wydarzy się, kiedy jego partia PO odzyska władzę. Przede wszystkim ma zniknąć Instytut Pamięci Narodowej oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne. Dodatkowo Platforma chce wyjaśnić manipulacje przy śledztwie smoleńskim oraz dać wszystkim Polakom po 500 złotych na każde dziecko.

Dziś w Gdańsku odbywa się partyjna konwencja Platformy Obywatelskiej. Grzegorz Schetyna ma już plan jak zmienić Polskę, po odzyskaniu władzy. Ma zniknąć IPN oraz CBA. - Badanie historii nie może służyć manipulowaniu faktami, niegodnemu wykorzystywaniu tej historii, promowaniu przez rządzących własnej ideologii. Nie można pozwolić na to, by niszczono legendy i bohaterów - powiedział szef PO.

CBA ma zniknąć, a obowiązki tej jednostki przejmą funkcjonariusze CBŚ. Dodał również, że PO planuje kontynuację programu 500 plus. Dawna partia rządząca chce jednak co miesiąc przekazać po 500 złotych na każde dziecko w rodzinie. Schetyna zapowiedział też wyjaśnienie tego, co dzieje się w  sprawie katastrofy smoleńskiej. - Powołamy zespół parlamentarny do zbadania manipulacji Macierewicza - trzeba to wyjaśnić i zamknąć - powiedział Schetyna. Na konwencji wystąpiła również była premier, Ewa Kopacz. Gościem specjalnym zlotu członków partii był prezydent Lech Wałęsa.

Zobacz: Piotrowicz załatwił córce pracę? Jak tłumaczy się poseł PiS?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: