WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Zobacz, co politycy życzą Tuskowi z okazji urodzin! Pawłowicz porównuje go do ISIS

Zobacz, co politycy życzą Tuskowi z okazji urodzin! Pawłowicz porównuje go do ISIS

21.04.2017, godz. 15:59
Donald Tusk jedzie do Warszawy
Donald Tusk jedzie do Warszawy foto: Marcin Gadomski/Super Express

Były premier i szef Rady Europejskiej Donald Tusk w sobotę może sobie pofolgować... Powód? Okrągłe 60 urodziny króla Europy. Tak zacna okazja skłoniła polityków różnych opcji do złożenia mu życzeń. Autorką najbardziej kontrowersyjnych została posłanka PiS Krystyna Pawłowicz (65 l.).

- Życzę mu żeby się przyznał do tego, co w Polsce nawywijał i wziął za to odpowiedzialność. Żeby przestał się otaczać starymi kobietami, jak to było ostatnio na przykład w Warszawie. On tak prowadzi dla ochrony te kobiety biedne skołowane, jak ISIS przed sobą prowadzi i pędzi ludzi. Także życzę mu odwagi, bo już czas najwyższy. Chciałabym mu powiedzieć, że sześćdziesiątka to już czas na bilans i podsumowanie swego życia – powiedziała nam Pawłowicz.

W podobnie ironicznym duchu, ale w znacznie lżejszym tonie wypowiadali się jej partyjni koledzy. - Życzę Donaldowi Tuskowi zdrowia, bo zdrowie zawsze się przydaje; ale jak najdalej od Polski tu jest już niepotrzebny – deklaruje wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (49 l., PIS). - Życzę Tuskowi wszystkiego co dobre, i żeby potrafił stanąć przed lustrem i spojrzał sobie prosto w oczy – mówi z kolei wiceszef Parlamentu Europejskiego i europoseł Ryszard Czarnecki (54 l., PIS).

O wiele bardziej serdeczne życzenia przekazali mu politycy zaprzyjaźnieni z Platformą Obywatelską. - Zdrowia, odporności psychicznej i i żeby postępował tak jak do tej pory – powiedział Stefan Niesiołowski (73 l.), były wicemarszałek Sejmu. A w swoim stylu spuentował poseł Eugeniusz Kłopotek (54 l., PSL). - Donaldzie! Wracaj na białym koniu, bo larum grają! A oprócz tego dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności! - przekazał Kłopotek.

Zobacz także: Chciała przywitać Tuska "kajdankami i SZUBIENICĄ" - złożyła rezygnację!

autor: Sylwester Ruszkiewicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: