WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Zobacz, jak dorobisz na 500+!

Zobacz, jak dorobisz na 500+!

24.09.2016, godz. 02:00
500+.
foto: Super Express

Otrzymujesz pieniądze z rządowego programu Rodzina 500 plus i nie wydajesz ich od razu na bieżące potrzeby? Ministerstwo Finansów ma dla ciebie specjalną ofertę. Od października rodziny pobierające to świadczenie będą mogły kupić specjalne obligacje skarbowe. - Chcemy krok po kroku zmienić nawyki Polaków, aby zaczęli oszczędzać na przyszłe potrzeby swoich dzieci - mówił w piątek szef resortu Paweł Szałamacha (47 l.).

Rodzinne Obligacje Skarbowe mają umożliwić oszczędzanie środków otrzymanych w ramach programu Rodzina 500 plus. Dostępne w sprzedaży od października w cyklach miesięcznych będą emitowane na 6 i 12 lat. Cena jednej rodzinnej obligacji to 100 zł. Na ich zakup będzie można przeznaczyć całą kwotę otrzymaną dotychczas z programu Rodzina 500 plus. Papiery wartościowe można będzie nabyć m.in. w oddziałach PKO BP i za pośrednictwem internetu na stronie obligacji skarbowych. W okienku wystarczy okazać dowód osobisty. Pracownik banku, korzystając z bazy Ministerstwa Rodziny, sprawdzi, czy dana osoba dostaje 500 plus i jaka kwota została jej do tej pory wypłacona.

W pierwszym roku oprocentowanie obligacji 6-letnich będzie wynosiło 2,60 proc., a 12-letnich 3 proc. W kolejnych latach będzie to odpowiednio 1,75 proc. plus wskaźnik inflacji i 2 proc. plus wskaźnik inflacji. Odsetki doliczane do kapitału po każdym roku zostaną wypłacane w momencie zakończenia oszczędzania, które można przerwać w dowolnej chwili. Od odsetek zostanie pobrany 19-proc. podatek dochodowy. - Nabywca takich obligacji ma pewność osiągnięcia zysku bez względu na zmiany zachodzące w gospodarce - przekonuje Piotr Nowak (36 l.), wiceminister finansów.

Czytaj: Pawłowicz UJAWNIA: Przekonałam Kaczyńskiego do marihuany. TYLKO w "Super Expressie"

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: