WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka "Żołnierze Niezłomni" będą mieli system opieki? MON nad tym pracuje

"Żołnierze Niezłomni" będą mieli system opieki? MON nad tym pracuje

06.09.2016, godz. 14:35
Szpital Bródnowski
Szpital Bródnowski foto: FOTO SE

Jak poinformował wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojciecj Fiałkowski: - Ministerstwo Obrony Narodowej kończy prace nad systemowym rozwiązaniem w sprawie opieki zdrowotnej dla "Żołnierzy Niezłomnych", póki on nie powstanie, ministerstwo reaguje na każdy zgłoszony przypadek.

 

Jak mówił Fałkowski: - Podjęliśmy już takie kroki otoczenia opieką medyczną w pierwszej kolejności "Żołnierzy Niezłomnych". To jest ta grupa, która praktycznie do ostatnich lat żyła w cieniu wyroków na nich wydanych, represji, często zakamuflowanych, dotyczących również ich rodzin. Poinformował również, że MON reaguje na każde zgłoszenie w sprawie "kryzysu zdrowotnego", gdy dana osoba wymaga innej niż do tej pory opieki zdrowotnej. Dodał, że obecnie z takiej opieki korzystają dwie osoby.

Dodatkowo, w resorcie Antoniego Macierewicza w finalnej fazie przygotowywania jest system pomocy dla osób, które zgłoszą (samodzielnie lub przez rodzinę) pisemną deklarację, że chcą być objęci opieką medyczną MON. Fałkowski zauważył przy tym, że sieć szpitali i przychodni wojskowych pokrywa cały kraj: - Placówka najbliższa miejscu zamieszkania kombatanta, teraz to rozszerzamy również na powstańców warszawskich, będzie tę opiekę sprawować. Wystarczy chęć, deklaracja ze strony rodziny bądź samego zainteresowanego.

Fałkowski zapowiedział, że ministerstwo ogłosi powstanie systemu opieki nad kombatantami, kiedy wszystko zostanie sformalizowane. Jak stwierdził przedstawiciel MON: - Jest jasną dyrektywą wynikającą i z obowiązku moralnego, i z poczucia solidarności ludzkiej, że tę akcję będziemy rozwijać, przekształcać w system, a pokąd ten system dobrze nie zafunkcjonuje będziemy reagować na każde zgłoszenia nieformalne.

Zobacz także: Gwiazdor "Studia Yayo", Ryszard Makowski jest PEWNY: W Smoleńsku był zamach

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: