WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Żona Czabańskiego dyrektorem w radiu. To nepotyzm!

Żona Czabańskiego dyrektorem w radiu. To nepotyzm!

05.08.2016, godz. 02:00
Krzysztof Czabański
Krzysztof Czabański foto: SE/EAST NEWS

Krzysztof Czabański (68 l.) z PiS piastuje funkcję szefa Rady Mediów Narodowych, a jego żona Anna wróciła niedawno na eksponowane stanowisko w Polskim Radiu. - To jest nepotyzm! - alarmuje Iwona Śledzińska-Katarasińska (75 l.) z PO, wiceszefowa sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Jak dowiedział się "Super Express", żona Czabańskiego, Anna , z końcem lipca została wicedyrektorem biura programowego w Polskim Radiu. - W radiu to bardzo istotna komórka. Czabańska koordynuje pracę wszystkich anten. Jej stanowisko to ścisła czołówka, jeśli chodzi o zarządzanie radiem - mówi nam informator z Polskiego Radia. Jak ustaliliśmy, na jej stanowisko nie było konkursu. - Docelowo Michalska ma zostać dyrektorem biura programowego. Obecna prezes Polskiego Radia jest tylko figurantem. Tak naprawdę rządzi nim Krzysztof Czabański - dodaje inna ważna osoba z radia. Czy to już nepotyzm? - Oczywiście, że jest to nepotyzm, bo ta pani piastuje kierownicze stanowisko. Pisali ustawę medialną dla siebie, wybrali się do Rady Mediów Narodowych, a teraz widzimy tego konsekwencje - komentuje nam Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO.

Tymczasem Czabański odpiera zarzuty i broni żony. - To sąd niedawno przywrócił ją do pracy po tym, jak bezprawnie dostała wymówienie. Kazał ją przywrócić na stanowisko o wiele wyższe, na dyrektora korporacyjnego, ale jego już nie ma. Porozumiała się więc z nowym zarządem, że pójdzie na niższe i została wicedyrektorem biura programowego. Nie widzę tu żadnego konfliktu interesów i żadnego problemu - mówi nam Krzysztof Czabański.

Rzecznik Polskiego Radia Łukasz Kubiak potwierdził, że Anna Czabańska została przywrócona do pracy prawomocnym wyrokiem sądu. - Radio nie organizuje konkursów na takie stanowiska - dodaje rzecznik.

Zobacz: Czabański tłumaczy się z AWANTURY z Kurskim: To była żółta kartka

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: