WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Żona doniosła na Zbonikowskiego do skarbówki

Żona doniosła na Zbonikowskiego do skarbówki

25.04.2017, godz. 05:00
ZBONIKOWSKI ŁUKASZ ŻONA AFERA
ZBONIKOWSKI ŁUKASZ ŻONA AFERA foto: Super Express

Czy poseł PiS Łukasz Zbonikowski (39 l.) ukrywa majątek przed żoną Moniką (37 l.) i przeznacza go na zakup gruntów na rzecz matki? Tak twierdzi jego małżonka, która zaalarmowała Urząd Skarbowy w Bydgoszczy. Doniesienie trafiło też do ministra finansów Mateusza Morawieckiego (49 l.) i do CBA. "Super Expressowi" udało się dotrzeć do pisma.

- Jestem żoną Łukasza Zbonikowskiego i jestem w trakcie postępowania rozwodowego, a także kilku innych spraw dotyczących naszych spraw majątkowych - zaczyna pismo Monika Zbonikowska. I wylicza, że jej mąż kupił w ostatnim czasie kilka nieruchomości rolnych. - Formalnie nabywcą była jego matka, która nie działała osobiście (.) Wszystkie te transakcje dokonywał Łukasz Zbonikowski, posługując się pełnomocnictwem od swojej matki - twierdzi pani Monika. Jej zdaniem w taki sposób zakupiono ponad 7 hektarów za ponad 300 tys. zł. - Nie wiem, skąd pochodziły pieniądze na zakup tych nieruchomości, ale mam podejrzenia, że przekazuje matce, Łukasz Zbonikowski. Proszę o zbadanie legalności pochodzenia tych pieniędzy - apeluje Zbonikowska.

Co na to poseł? - A co, moja matka nie może kupować ziemi? Ma cierpieć z tego powodu, że nosi moje nazwisko? - powiedział nam polityk. Matka posła nie chciała z nami rozmawiać. - To moja prywatna sprawa - ucięła tylko.

O sprawę zapytaliśmy w resorcie finansów, skarbówce i CBA. - Sprawa jest nam znana. Ale nie wypowiadamy się na temat pism od prywatnych osób - mówi Piotr Kaczorek z CBA. Resort finansów odesłał nas do bydgoskiej skarbówki. A jej urzędnicy zasłonili się przepisami. - Nie możemy ujawniać żadnych informacji na temat postępowań - informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że przed sądem we Włocławku toczy się sprawa rozwodowa Zbonikowskich. Żona oskarża męża o zdradę z asystentką. Dowodem mają być majtki posła, na których znaleziono DNA jego współpracowniczki.

Zobacz: Seksposeł chce zabrać żonie 100 000 zł ?

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: