WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Żona Zbonikowskiego APELUJE: Zabierzcie mu immunitet

Żona Zbonikowskiego APELUJE: Zabierzcie mu immunitet

09.11.2016, godz. 05:00
ŻONA ZBONIKOWSKIEGO DOMAGA SIĘ: -ZABIERZCIE MU IMMUNITET.
foto: SUPER EXPRESS / ARCHIWUM

Jak ustalił "Super Express", jeszcze w tym miesiącu sejmowa Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich ma zająć się zaopiniowaniem wniosku o uchylenie immunitetu posłowi PiS Łukaszowi Zbonikowskiemu (38 l.). Wnioskowała o to jego żona. - Liczę, że zarówno PiS, jak i pozostali posłowie zagłosują za odebraniem immunitetu - mówi nam Monika Zbonikowska (36 l.).

Chodzi o głośną sprawę z lipca tego roku. Podczas rodzinnej awantury, do której doszło między małżonkami, poseł miał próbować wyrwać telefon żonie i szarpać się z nią. Pani Monika zawiadomiła policję i skierowała prywatny akt oskarżenia przeciwko swojemu mężowi do Prokuratury Rejonowej w Chełmnie. Ale żeby sprawa mogła się rozpocząć, konieczne jest uchylenie posłowi immunitetu. Pierwszy wniosek w tej sprawie trafił do Kancelarii Sejmu 8 września. Ze względu na braki formalne został odesłany. Drugi, już poprawnie złożony, dotarł 3 października.

- Ta sprawa jest dla mnie trudna, ale mam nadzieję, że zarówno posłowie PiS, jak i pozostali zagłosują za odebraniem mojemu mężowi immunitetu. Gdybym w to nie wierzyła, nie składałabym takiego wniosku - mówi "Super Expressowi" Monika Zbonikowska. Co na to poseł? Poprosiliśmy go o komentarz, ale do zamknięcia numeru nam nie odpisał. Jakiś czas temu w lokalnych mediach krytykował swoją partnerkę. "Postawą mojej żony jestem zdruzgotany. Ciągle zadaję sobie pytanie: skąd w niej tyle nienawiści?" - mówił w "Czasie Włocławka".

Przypomnijmy, że przed Sądem Okręgowym we Włocławku toczy się nadal sprawa rozwodowa Zbonikowskich. Żona podejrzewa polityka o zdradę z asystentką, dowodem w sprawie są majtki posła, na których znaleziono DNA innej kobiety. Z kolei w prokuraturze Warszawa-Śródmieście toczy się śledztwo, w którym sprawdzane jest wydatkowanie przez posła pieniędzy na biura poselskie i ewentualne nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych.

Zobacz także: Kijowski W STRACHU: Boję się dyktatora Kaczyńskiego

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: