WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Zwolniony wiceszef MSZ zabiera głos w sprawie oskarżeń względem niego

Zwolniony wiceszef MSZ zabiera głos w sprawie oskarżeń względem niego

01.12.2016, godz. 09:15

W środowe popołudnie media obiegła informacja, że niedawno mianowany wiceminister spraw zagranicznych Robert Grey został odwołany ze swojej funkcji.  Z nieoficjalnych informacji wynika, że miał on zataić fakt swoich niejasnych kontaktów ze służbami specjalnymi USA w przeszłości.  Zdymisjonowany Grey wystosował oświadczenie ws. zarzutów o współpracę ze służbami specjalnymi, w którym stanowczo zaprzeczył oskarżeniom.

W opublikowanym przez "Rzeczpospolitą" oświadczeniu Greya czytamy: - Nigdy nie byłem współpracownikiem żadnych służb specjalnych. Oświadczenie przesyłam, aby nieprawdziwe informacje na mój temat znajdujące się w przestrzeni publicznej nie były powielane. Zwracam się do mediów o uszanowanie mojej osoby i nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na mój temat. Jednocześnie stanowczo domagam się sprostowania nieprawdziwych oraz szkalujących informacji i rozważam wystąpienie na drogę sądową w związku z tą sprawą, która narusza moje dobre imię.

Rzecznik rządu, Rafał Bochenek stwierdził, żę odwołanie Greya jest na wniosek ministra Witolda Waszczykowskiego jest związane ze zmianami organizacyjnymi w resorcie, gdyż: - Każdy minister sam może kształtować politykę kadrową. Jak mówił: - Odwołanie wiceministra Roberta Greya wynika ze zmiany koncepcji kierownictwa MSZ. Stanowczo dementujemy bezpodstawne doniesienia niektórych mediów, że dymisja ta ma związek z rzekomym zatajeniem przez niego współpracy z amerykańskimi służbami. Jak dodano, ministerstwo planuje w inny sposób wykorzystać wiedzę i doświadczenie Roberta Greya.

Do sprawy odniósł się w czwartek sam minister Waszczykowski, mówiąc: - Przykro mi, że państwo nabraliście się na jakąś teoryjkę sensacyjną wymyśloną przez jednego z dziennikarzy. Nic za tym się nie kryje, nic za tym nie stoi, po prostu pan Grey będzie wykonywał inne obowiązki.

Całą sytuację internauta skomentował ironicznie:

 

 

Zobacz także: Dymisja w MSZ. Wiceminister odwołany!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: