WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Zwyzywali Korwin-Mikkego w brytyjskiej telewizji

Zwyzywali Korwin-Mikkego w brytyjskiej telewizji

09.03.2017, godz. 13:14
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke foto: Super Express

Po zeszłotygodniowej kontrowersyjnej wypowiedzi w europarlamencie (kobiety powinny zarabiać mniej, bo są mniejsze, słabsze i mniej inteligentne) Janusz Korwin-Mikke został zaproszony do programu "Good Morning Britain" w telewizji ITV. W rozmowie z dziennikarzem Piersem Morganem podtrzymywał tę tezę i ją argumentował. W odpowiedzi dziennikarz ubliżył europosłowi, mówiąc: - Wie pan, że gdy pan mówi takie rzeczy w Dzień Kobiet, to co naprawdę pan robi, to pokazuje światu, że jest przerażającą seksistowską świnią?

 

Korwin-Mikke tłumaczył na antenie, że jego teza jest udowodniona naukowo. Wówczas dziennikarz zaatakował go słowami: - Jak pan może mówić, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn, gdy sam pan brzmi niewyobrażalnie głupio? Lider partii Wolność zarzucił wówczas Morganowi, że jeśli nie wierzy w dowody naukowe "to sam jest głupi", przez co atmosfera w studiu znacząco się podwyższyła.

W trakcie programu zarówno dziennikarz, jak i polityk, kilkukrotnie nazwali swojego rozmówcę idiotą. ITV w czasie programu na swoim telewizyjnym pasku wyświetlała tekst "Najbardziej seksistowski mężczyzna w polityce?". Na koniec Morgan uznał złośliwie, że Kowin-Mikke jest najlepszym dowodem tego, czemu Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej.

Do swojego występu w programie na swoim Facebooku ustosunkował się sam Korwin-Mikke, który napisał:

 

Zobacz także: Chcą USUNĄĆ Korwin-Mikkego z europarlamentu! Petycję podpisały już tysiące osób!

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: