WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska 1. rocznica śmierci ks. Jana Kaczkowskiego. Wzruszający gest internautów

1. rocznica śmierci ks. Jana Kaczkowskiego. Wzruszający gest internautów

28.03.2017, godz. 09:40
ksiądz Jan Kaczkowski
ksiądz Jan Kaczkowski foto: EAST NEWS

Internauci stworzyli na Facebooku wydarzenie "Msza za Jana Kaczkowskiego" i zachęcają do organizowania w całej Polsce mszy świętych w intencji zmarłego 28 marca w 2016 roku księdza. - Ks. Jan wielokrotnie podkreślał, jak ważna jest dla niego msza święta. Chcąc się za niego pomodlić i podziękować za jego życie, zapraszamy do organizacji mszy świętych za ks. Jana w Waszych miejscowościach 28 marca- czytamy w opisie wydarzenia.

Dla bardzo wielu osób ksiądz Jan Kaczkowski był przykładem tego, jak poświęcać swoje życie dla innych. Kapłan zorganizował hospicjum w Pucku, najpierw domowe, a później również stacjonarne. Cały czas walczył z chorobą, która utrudniała mu normalne funkcjonowanie.

Ksiądz Jan Kaczkowski odszedł w Poniedziałek Wielkanocny, 28 marca w 2016 roku. Odszedł po długiej walce z rakiem nerki i glejakiem mózgu. Duchowny zasłynął swoim podejściem do życia, choroby i Boga. Udzielił głośnego wywiadu, który potem został opublikowany jako książka "Życie na pełnej petardzie".

W najbliższy wtorek przypada 1. rocznica śmierci księdza Jana Kaczkowskiego. Internauci, dla których postawa kapłana do dziś jest inspiracją, postanowili zachęcić do organizowania mszy w jego intencji i założyli wydarzenia na Facebooku. - Dla wielu z nas ks. Jan był i nadal jest bardzo ważną osobą. Potrafił w prosty sposób mówić o trudnych sprawach, uczył, jak ważne jest dbanie o relacje, pokazywał, co znaczy być otwartym na drugiego człowieka. Dzięki swoim słowom i postawie dodawał nam sił. Ks. Jan wielokrotnie podkreślał, jak ważna jest dla niego msza święta. Chcąc się za niego pomodlić i podziękować za jego życie, zapraszamy do organizacji mszy świętych za ks. Jana w Waszych miejscowościach 28 marca (wtorek).  Zróbmy mu prezent, z którego na pewno się ucieszy! Jeśli masz zamiar zorganizować mszę za ks. Kaczkowskiego w twojej miejscowości, poinformuj nas o tym, a my przekażemy informację naszym czytelnikom. Informację wyślij na mszazajana@deon.pl - czytamy w opisie wydarzenia.

Czytaj: Niewierzący ojciec ks. Kaczkowskiego szczerze o spotkaniu z synem po śmierci

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: