WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska 13-letni Patryk ocalił rodzinę z pożaru!

13-letni Patryk ocalił rodzinę z pożaru!

20.10.2016, godz. 03:00
Ocalił rodzinę z pożaru
foto:

Patryk Pytlik (13 l.) z Zofiboru (woj. lubelskie) to prawdziwy bohater. Kiedy nocą obudził go odgłos palącego się domu, wyprowadził z płomieni siostrę Dominikę (9 l.) i brata Daniela (16 l.). Gdyby nie jego czujność, wszyscy zginęliby w pożarze, który strawił ich rodzinny dom!

Rodzice Patryka wyjechali za granicę, a on brat i siostra pozostali pod opieką babci. Tuż po północy chłopiec usłyszał dziwne syczenie. Zerwał się z łóżka i pobiegł w miejsce, skąd dochodził dziwny odgłos. Kiedy otworzył drzwi, całe pomieszczenie stało już w ogniu.

- Pobiegłem do pokoju i obudziłem Daniela i Dominikę. Ogień wdzierał się do pokoju, gdzie spali. Złapałem ich pod ręce i przez płomienie wyprowadziłem na zewnątrz. Babcia wcześniej wybiegła i nawoływała nas. Nic ze sobą nie zabraliśmy - opowiada chłopak.

Skąd wziął się ogień, który strawił cały dobytek tej rodziny? Najpewniej doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Wójt Wojcieszkowa na razie dał Pytlikom lokal mieszkalny w szkole, ale rodzina liczy, że uda jej się odbudować ich rodzinny dom. Pomóżmy im w tym!

Władze gminy uruchomiły specjalne konto, na które można przesyłać pieniądze: 61 9202 0003 0005 7567 2000 0030 z dopiskiem "Dla poszkodowanej w pożarze rodziny P. Pytlików z Zofiboru".

Zobacz: Zabiła synka i siebie, bo mąż śmiał się z jej nosa

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: