WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska 13-letnia Wiktoria zabiła się, bo zaszczuli ją w szkole?

13-letnia Wiktoria zabiła się, bo zaszczuli ją w szkole?

29.11.2016, godz. 02:00

Pod balkonem, z którego wyskoczyła Wiktoria, płoną znicze. Przynoszą je mieszkańcy Giżycka, wstrząśnięci samobójczą śmiercią 13-latki, i ustawiają tuż obok krwawej plamy na chodniku, nieudolnie zamaskowanej rozsypanym piaskiem. - To straszne, żeby w szkole działy się takie rzeczy - mówią o przyczynach tragedii. Mają na myśli gimnazjum nr 1, którego uczniowie gnębili Wiktorię. Po naszej wczorajszej publikacji w szkole trwa drobiazgowa kontrola kuratorium.

"Kujon. Mól książkowy" - to najłagodniejsze określenia, jakie musiała znosić Wiktoria. Koledzy nie szczędzili jej słów pogardy, bo świetnie się uczyła. - Była najlepsza. Same piątki i szóstki - słyszymy w szkole. To wystarczyło, żeby z internetu wylewała się fala ordynarnego hejtu. - A Wiktoria była wrażliwa. Co gorsza nie miała oparcia w domu, bo jej rodzice zajęci byli rozwodem - dodaje sąsiadka dziewczynki.

Prawdopodobnie dlatego Wiktoria postanowiła umrzeć. 22 listopada około 19.30 skoczyła z balkonu swojego mieszkania na III piętrze. Dwa dni później zmarła w szpitalu. - Zabezpieczyliśmy laptop oraz telefon komórkowy Wiktorii, przesłuchujemy jej kolegów i koleżanki - informuje Iwona Chruścińska z giżyckiej policji. Równolegle sprawę usiłuje wyjaśnić kuratorium. Po naszej publikacji zarządziło w gimnazjum drobiazgową kontrolę. - Sprawdzamy, czy przestrzegano tam warunków bezpieczeństwa, czy program wychowawczy był realizowany, czy dotykał obszaru bezpiecznego korzystania z internetu - mówi Barbara Antczak z Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Zareagował również Wojciech Iwaszkiewicz (43 l.), burmistrz Giżycka. - Przyczyny samobójstwa Wiktorii nie są zbadane, ustali je prokuratura, ale po tym, co się stało, postanowiliśmy przeciwstawić się hejtowi. Poleciłem dyrektorom wszystkich szkół, aby traktowali hejt na równi z przemocą fizyczną - stwierdził.

ZOBACZ: Popełniła samobójstwo, bo koledzy się z niej śmiali. Kuratorium zajmie się sprawą

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: