WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska 2 lata za dźganie tygrysa

2 lata za dźganie tygrysa

17.11.2016, godz. 02:00
2 lata za dźganie tygrysa
Bartosz B. foto: Przemysław Szyszka/Super Express

Dźgał tygrysa kijem - nie uniknie sprawiedliwości. Za głupi wybryk może iść nawet za kratki. Przed Sądem Rejonowym w Poznaniu stawił się wczoraj Bartosz B. (27 l.), który w długi majowy weekend postanowił w dziwny sposób "zabawić się" z drapieżnym kotem z zoo. - Będziemy się domagać bezwzględnego więzienia dla oskarżonego. On dręczył nasze zwierzę - mówi Ewa Zgrabczyńska, dyrektor ogrodu zoologicznego.

Gdyby głupota umiała latać, on szybowałby w przestworzach! Bartosz B. razem ze swoimi kompanami zamiast podziwiać zwierzęta w zoo z bezpiecznej odległości, postanowił stanąć z tygrysem. twarzą w twarz. Uzbroił się więc w kij i przedostał się na gospodarczą część wybiegu dla dzikich zwierząt, gdzie wchodzą tylko zaufani pracownicy zoo i opiekunowie zwierząt.

Bartosz B. stanął za siatką. Tungus, 9-letni tygrys, spokojnie leżał nieopodal. Mężczyźnie mało było wrażeń. Przez dziurę w płocie zaczął. atakować zdezorientowane zwierzę. - Dźgał go kijem - mówi pan Tadeusz, świadek całego zajścia. Widziało to zresztą więcej osób, bo zoo w długi majowy weekend pękało w szwach. - Tungus był bardzo wystraszony tym, co się stało - opowiada pani dyrektor. Nie spodziewał się tego, co mu zafundowano. Po tym ataku dochodził do siebie przez kilka dni. - Mogło to też źle się skończyć dla tego pana. Przestraszone dzikie zwierzę jest przecież zdolne do wszystkiego - dodaje Zgrabczyńska.

Bartosz B. za kratki iść nie chce. - Dyrektor zoo mnie pomawia - mówił lakonicznie. Proces Bartosza B. rozpocznie się w styczniu, gdy prokuratura dośle czytelny protokół przesłuchania oskarżonego.

ZOBACZ: Zmiany w warszawskim zoo

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: