WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska 20.07 Najnowsze informacje z kraju

20.07 Najnowsze informacje z kraju

20.07.2016, godz. 05:00
Pieniądze banknoty
foto: Super Express

Wiadomości z Polski 20 lipca 2016 r..

Wkręcają emerytów!

Pani Teresa Jagieła (66 l.) z Łodzi postanowiła dorobić sobie do emerytury i zamieściła w internecie ogłoszenie, że szuka zajęcia. Szybko zgłosiła się do niej firma kurierska z Warszawy z ofertą, by odbierała od ludzi przesyłki. Przez telefon dowiedziała się, że ma odebrać pieniądze od 70-letniego mężczyzny. Pouczono ją, że jest on po wypadku i ma nie przejmować się tym, co mówi. To wzbudziło podejrzenia emerytki. I słusznie, bo okazało się, że przestępcy usiłowali ją wkręcić w odbieranie pieniędzy wyłudzonych metodą na wnuczka. Sprawę bada już prokuratura.

Skarbonka wraca na Rynek

Pół roku trwało naprawienie skarbonki zniszczonej przez złodziei na krakowskim Rynku. Usiłowali zbić pancerną szybę, ale zdołali ją tylko wyszczerbić. Teraz skarbonka po naprawie wraca na Rynek. Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa co roku wybiera ze skarbonki 30 tys. zł i przeznacza na remonty ważnych obiektów w mieście. W tym roku przeznaczy środki m.in. na konserwację sarkofagów królewskich w podziemiach Wawelu.

Wyglądał jak terrorysta

26-letni mężczyzna o arabskim wyglądzie został wyprowadzony z samolotu na lotnisku w Gdańsku, bo jednej z pasażerek przypominał. terrorystę! Trafił do celi na trzy godziny, potem przesłuchali go agenci ABW i stwierdzili, że jest niegroźny. Okazało się, że jest pochodzenia armeńskiego, od sześciu lat mieszka w Polsce, a od czterech ma polskie obywatelstwo. Samolotem chciał dostać się na Wyspy Brytyjskie do pracy.

Zobacz: Makabryczne znalezisko w Odrze. Wyłowiono ciało mężczyzny

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: