WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska 21.06 Najnowsze wiadomości z kraju

21.06 Najnowsze wiadomości z kraju

21.06.2017, godz. 02:00
Policjant, policja, kajdanki, przestępca
foto: EAST NEWS

Wiadomości z Polski 21 czerwca 2017 r..

Przestępcy skatowali policjanta

Prawdziwy horror przeżył policjant, który w nocy z niedzieli na poniedziałek pojechał zatankować auto na stację w lubelskiej wsi Góra Puławska. Mimo że miał wolne, a więc nie miał na sobie munduru, został rozpoznany i zaatakowany przez dwóch wcześniej notowanych rzezimieszków, których znał z widzenia. Sprawcy rzucili się na funkcjonariusza i brutalnie go pobili. Kopany po głowie policjant słyszał, że nie spoczną, póki go nie zabiją. Do najczarniejszego scenariusza jednak nie doszło. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. Powodem napaści okazała się chęć ukarania go za to, że jest policjantem! Sprawcom, 24- i 28-latkowi z Puław, grozi 10 lat więzienia.

Strażacy ocalili małe bociany

Dwa małe bocianiątka wypadły z gniazda zbudowanego na słupie energetycznym w Dobrosołowie pod Koninem i dosłownie zawisły tuż obok przewodów pod napięciem. - Groziła im śmierć, trzeba było błyskawicznie działać - relacjonuje kpt. Sebastian Andrzejewski z konińskiej straży pożarnej. Po odłączeniu prądu przez pogotowie energetyczne strażacy ubrani w szelki ratownicze wspięli się na słup, uwolnili bocianie maleństwa i przekazali je Straży Gminnej w Kazimierzu Biskupim.

Seryjny podpalacz trafił za kratki

Rafał Ż. (43 l.) z Włocławka musi mieć coś z głową. Jak tylko się napije, zaraz coś podpala. Przez niego w centrum miasta spłonęło już kilka piwnic, dwa samochody i kosze na śmieci. Na szczęście po telefonie od świadka kolejnego podpalenia, który opisał wygląd piromana, policyjni wywiadowcy spisali się na medal i jeszcze tego samego dnia Rafał Ż. trafił za kratki. Podejrzanego o 11 podpaleń mężczyznę sąd aresztował na dwa miesiące. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz: SKANDAL w przedszkolu! 5-latek KOPNĄŁ wychowawczynię i dodał: „Ty KUR**”?

Źródło: X-NEWS
autor: OSI MROK KORZ zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: