WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska 24.08 Najnowsze informacje z kraju

24.08 Najnowsze informacje z kraju

24.08.2016, godz. 02:00
więzienie, kraty
foto: EAST NEWS

Opolskie Kujawsko-pomorskie Warmińsko-mazurskie

Molestowanie w więzieniu

Skandal w więzieniu w Głubczycach. Jeden z więźniów zawiadomił policję, że jest molestowany. Karalnych czynów miał się dopuścić jeden ze strażników. Prokuratura Rejonowa w Głubczycach poinformowała, że podejrzany to strażnik z kilkuletnim stażem. Usłyszał już zarzuty nie tylko molestowania, ale też nadużycia uprawnień funkcjonariusza publicznego. Prokuratura wnioskowała o 30-miesięczny areszt, ale strażnik wpłacił kaucję. Pokrzywdzony jest recydywistą, który w więzieniu spędzi jeszcze kilka lat. Został przeniesiony do innego zakładu karnego.

Gonili i strzelali

Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się na ulicach Bydgoszczy. Policjantom udało się namierzyć podejrzanego o posiadanie narkotyków pseudokibica. Gdy jechał przez miasto białym jaguarem, natychmiast ruszyli za nim w pościg. Jednak 45-latek dał gaz do dechy i zaczął uciekać. Jechał pod prąd, za nic też miał strzały ostrzegawcze, które padły z policyjnej broni w jego kierunku. Uciekiniera zatrzymano dopiero na rogatkach miasta. W samochodzie znaleziono 4,5 kg amfetaminy. 45-latek trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymanie na plaży

Prażące słoneczko, ciepła woda... Czym miałby się przejmować 21-latek poszukiwany listem gończym przez policję w Olsztynie? Przecież na miejskiej plaży nikt go nie rozpozna. A jednak! Jeden z policjantów, który na plaży korzystał z uroków wolnego od służby dnia, rozpoznał gagatka, bez zastanowienia zatrzymał go i wezwał patrol. Przestępca był kompletnie zaskoczony. Ma do odsiedzenia dwa lata za rozbój.

Zobacz: Miał mniej niż roczek, kiedy nowotwór zaatakował. Do lekarza czekał 3 miesiące!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: