WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska ŚDM: 2,5 miliona osób na mszy z Franciszkiem

ŚDM: 2,5 miliona osób na mszy z Franciszkiem

01.08.2016, godz. 05:00
2,5 MLN OSÓB NA MSZY PAPIESKIEJ PLUS MAŁY CUD.
foto: Super Express

To był nieprzebrany, kolorowy i rozśpiewany tłum. Aż 2,5 miliona pielgrzymów wzięło udział we mszy świętej kończącej Światowe Dni Młodzieży 2016! Franciszek (80 l.) w homilii apelował o odwagę i ogłosił, gdzie odbędzie się następne spotkanie młodych.

Morze pielgrzymów zalewało krakowskie ulice już od soboty. Pielgrzymi całymi grupami szli w stronę Brzegów. Śpiewali radośnie, klaskali, grali na instrumentach. W mieście zostały zamknięte dla ruchu główne ulice, przekształcono je w trakty piesze dla wiernych. W sobotnim czuwaniu z Ojcem Świętym w Brzegach wzięło udział 1,6 mln pielgrzymów. Większość z nich została tam na noc. Oczekiwali ranka, śpiewając i tańcząc. Cały czas dołączali do nich inni, głównie z polskich parafii. W niedzielę na uroczystej mszy świętej na zakończenie Światowych Dni Młodzieży było już 2,5 miliona wiernych. To rekord! - Podczas homilii Franciszek zwracał uwagę młodym, żeby nie przejmowali się, gdy będą obiektem drwin z powodu wiary. - Nie zniechęcajcie się. Z waszym uśmiechem i z otwartymi ramionami wy głosicie nadzieję i jesteście błogosławieństwem dla jednej ludzkiej rodziny, którą tutaj tak dobrze reprezentujecie - mówił. 2,5-milionowy tłum słuchał go w skupieniu, choć panował nieziemski upał. Po mszy papież odśpiewał modlitwę Anioł Pański, która była transmitowana na cały świat, a później spotkał się z wolontariuszami. Po godz.18 odleciał do Watykanu.

Dzięki ŚDM Kraków zamienił się w najradośniejsze miasto na Ziemi. Za trzy lata młodzi spotkają się w Panamie - to tam odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży.

Zobacz: Ostatni dzień wizyty papieża Franciszka w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: