WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska 25.10 Najnowsze informacje z kraju

25.10 Najnowsze informacje z kraju

25.10.2016, godz. 02:00
wypadek, policja, straż pożarna
foto: Archiwum

Wiadomości z Polski 25 października 2016 r..

Pijany zabił nastolatkę

Tragedia na drodze w Wojciechowie! Na prostej drodze osobówka nagle zjechała do rowu i z impetem uderzyła w słup. 23-letniemu kierowcy nic się nie stało, ale dwoje pasażerów - 15-latka i 18-latek - w ciężkim stanie trafiło do szpitala. Lekarzom nie udało się uratować młodziutkiej dziewczyny. Jak się okazało, sprawca wypadku był pijany. Miał 1,5 promila alkoholu w krwi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu. Trafił do aresztu na dwa miesiące, ale grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Z maczetą na barmanów

Groza w Kraśniku! Do jednego z lokali gastronomicznych wparował 28-letni mężczyzna z maczetą w dłoni i na oczach zmartwiałych z przerażenia klientów zaczął wygrażać barmanom. Po chwili wyszedł, ale personel lokalu i tak zawiadomił policję, która szybko odnalazła zawianego amatora białej broni. Przed mundurowymi nie był już taki dziarski - dał się zakuć w kajdanki i umieścić w areszcie. Gdy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany. Za sterroryzowanie ludzi niebezpiecznym narzędziem grożą mu dwa lata więzienia. 

Bimber z piwnicy

Zbiorniki w kształcie walca, nagrzewnice, chłodnice, skraplacze... Wszystkie te urządzenia domowej roboty, służące do produkcji bimbru na dużą skalę, mieściły się w obszernej piwnicy jednej z prywatnych posesji nieopodal Krakowa. Policjanci, którzy namierzyli bimbrownię, oprócz specjalistycznego sprzętu zabezpieczyli też 30 l gotowego trunku i 1630 l zacieru. Właścicielowi bimbrowni grożą trzy lata za kratkami. 

Zobacz: Hannibal z Żoliborza nie stanie przed sądem? Opinia biegłych zaskoczyła śledczych

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: