WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska 26.05 Najnowsze informacje z kraju

26.05 Najnowsze informacje z kraju

26.05.2017, godz. 02:00
Bójka w gimnazjum w Gdańsku
foto: printscreen Facebook

Wiadomości z Polski 26 maja 2017 r..

Straci pracę po bójce uczennic?

Marcin Hintz, dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Gdańsku, w którym doszło do brutalnego pobicia uczennicy, może stracić pracę. Według kuratora oświaty ani on, ani nauczyciele nie zrobili nic, by rozdzielić bijące się gimnazjalistki. Jedyną reakcją na bójkę było zaalarmowanie policji. To według kuratora zdecydowanie za mało. Sam dyrektor nie ma sobie nic do zarzucenia. Decyzję o jego zwolnieniu lub utrzymaniu w szkole ma podjąć prezydent miasta Paweł Adamowicz (52 l.).

Pacjent wypadł przez okno

Tragedia w Częstochowie! Z okna drugiego piętra Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego wypadł nad ranem 56-letni mężczyzna. Zginął na miejscu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie popełnił samobójstwo, bo wykluczono, aby do śmierci doszło przy udziale osób trzecich. Prokuratura bada jednak, czy nikt nie namawiał pacjenta oddziału paliatywnego do targnięcia się na życie, a także czy personel szpitala należycie opiekował się 56-latkiem.

W cyrku zapadły się ławki

Miało być śmiesznie i ciekawie, a było boleśnie. Przed występem cyrkowym w Wojcieszowie pod widzami czekającymi na atrakcje nagle zapadła się konstrukcja ławek. Kilkanaście osób spadło na ziemię z wysokości 1,5 metra. Wśród poszkodowanych były zarówno dzieci, jak i dorośli. Pomocy udzielono 15 osobom, które miały potłuczenia, zadrapania i otarcia. Do szpitala trafił najbardziej poszkodowany pięcioletni chłopiec. Policja i inspektor nadzoru budowlanego ustalają, dlaczego ławki załamały się pod widzami.

Lekarz z promilami

Skandal w Opocznie! Na szpitalnym Oddziale Ratunkowym 56-letni lekarz nie potrafił ustać na nogach, bełkotał i zachowywał się nienaturalnie. Tak sprawę opisała osoba zawiadamiająca policję. Mundurowi przyjechali na miejsce i zastali pijanego jak bela medyka. Badanie wykazało, że miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. W pokoju, w którym spędzał dyżur, znaleziono trzy butelki po alkoholu i dwie puszki po piwie. Teraz policja sprawdza, czy pijany lekarz naraził pacjentów na zagrożenie życia lub zdrowia.

Zobacz: Opoczno. Są wyniki SEKCJI ZWŁOK 3-miesięcznej Patrycji

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: