WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska 300-lecie koronacji obrazu Matki Boskiej

300-lecie koronacji obrazu Matki Boskiej

12.08.2017, godz. 02:00
Cudowny wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej
Jasnogórska Matko Kościoła,z chórami Aniołówi Świętych naszych Patronówklękamy w pokorzeu stóp Twego tronu.Ty od wiekówjaśniejesz cudamii łaskamina Jasnej Górze – stolicyTwego miłosierdzia.Wejrzyj w nasze serca,które Ci przynoszą hołdyczci i oddanej miłości.Rozbudź wśród nas serca świętych,kształtuj prawdziwych apostołów wiary,umacniaj miłość do Kościoła świętego,wyjednaj nam upragnione łaski...Matko o zranionym obliczu,składam w Twe ręce siebie i wszystkie drogie mi osoby.Tobie ufam,liczę na Twe orędownictwo u Syna ku chwale Boga w Trójcy Jedynego.Amen. foto: EAST NEWS

Choć Maryja jest ukoronowana diademem chwały w niebie, to i w Polsce postanowiono oddać jej należytą cześć, czyniąc ją Władczynią Polski. Stało się to 300 lat temu.

To była pierwsza na ziemiach polskich, a zarazem pierwsza dokonana poza Rzymem koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej. Odbyła się 8 września 1717 r. na Jasnej Górze, a przybyło na nią, manifestując przywiązanie kraju do wiary, przeszło 200 tys. wiernych, co w owych czasach było rzeczą niespotykaną. Podstawą uroczystości był dekret papieża Klemensa IX i to właśnie jego drogocenne korony ozdobiły obraz. A Maryja stała się niejako oficjalnie Władczynią Polski.

Dziś, w 300-lecie koronacji, przygotowaliśmy dla Czytelników wyjątkowy numizmat z podobizną Matki Boskiej Częstochowskiej. Będzie dostępny wraz z "Super Expressem" już 16 sierpnia. Nie przegapcie tej niezwykłej okazji!

Zobacz: Nastolatkowie ZEPCHNĘLI kolegę z balkonu. Chłopiec wył z bólu [WIDEO]

Przeczytaj też: Mielec: W biały dzień ZASZLACHTOWAŁ kobietę i uciekł. Został zatrzymany [NOWE FAKTY]

Polecamy: Perseidy 2017 w Warszawie. Gdzie oglądać Perseidy w Warszawie? Noc Spadających Gwiazd 2017

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: