WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska 4-latek ZGUBIŁ się w lesie! Odnalazł go pies-bohater

4-latek ZGUBIŁ się w lesie! Odnalazł go pies-bohater

18.10.2016, godz. 14:33
Pies odnalazł 4-latka
foto: Policja Police

Kiedy 4-letni chłopiec zgubił się w lesie, zrozpaczeni rodzice najpierw szukali dziecka sami, a potem wezwali policję. Na szczęście dziecko udało się odnaleźć dzięki policyjnemu psu Basterowi, który podjął trop i odnalazł 4-latka około 2 kilometrów od miejsca, gdzie chłopiec był widziany po raz ostatni. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 października w lesie w okolicy Dobieszczyna.

Zaginięcie dziecka to dla każdego rodzica wielki dramat. Nie inaczej było w przypadku małżeństwa, których synek zgubił się w lesie podczas zbierania jagód. Na początku rodzice razem z dziećmi szukali 4-latka, a kiedy to nie przyniosło rezulatatów, postanowili wezwać policję. Dzięki temu od razu zaczęła się akcja poszukiwawcza. Przestraszonego 4-latka udało się odnaleźć dzięki policyjnemu psu, który podjął trop po znalezieniu apaszki. Baster odnalazł chłopczyka około 2 kilometrów od miejsca zaginięcia.

Baster, który jest belgijskim owczarkiem Malinos, służy w policji w Policach od 2015 roku, wcześniej był specjalnie przeszkolony w Sułkowicach. Wielokrotnie brał udzial w poszukiwaniach: groźnych przestępców a także osób, których zagrożone było życie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: