WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska 5 razy dźgnął nożem by ukraść torebkę

5 razy dźgnął nożem by ukraść torebkę

16.11.2016, godz. 02:00
nóż, atak nożem
nóż, atak nożem foto: Dreamstime

Obserwował swoją ofiarę. Szedł za nią, a gdy zatrzymała się na przystanku, podbiegł i zadał pięć ciosów nożem w plecy. Później zabrał jej torebkę i uciekł. Genowefa Celeda (70 l.) z Łodzi w ostatniej chwili trafiła do szpitala, gdzie lekarze uratowali jej życie. Nożownik został zatrzymany dzień później.

Pani Genowefa mimo swojego wieku cały czas jest aktywna zawodowo. Tego tragicznego dnia nad ranem wyszła z domu, by tramwajem dojechać do pracy. W drodze na przystanek śledził ją Dawid D. (22 l.). - Widziałam, że za mną idzie, ale nie sądziłam, że coś może mi zrobić - opowiada kobieta.

Gdy dotarła na miejsce, została zaatakowana. Mężczyzna zaszedł ją od tyłu. Bez słowa pięciokrotnie wbił nóż w plecy. Ukradł torebkę i zwiał. Pani Genowefa zaczęła krzyczeć. Wołanie usłyszeli przypadkowi przechodnie, którzy dogonili napastnika i odebrali mu torebkę, ale nie wiedzieli, że był bardzo brutalny i posługiwał się nożem, więc puścili go wolno.

Tymczasem jego ofiara krwawiła. Resztkami sił poprosiła kogoś, by wezwał karetkę. Po przewiezieniu do szpitala natychmiast trafiła na stół operacyjny, bo rany zagrażały jej życiu.

Dziś powoli dochodzi do zdrowia. - W tej torebce miałam tylko 12 zł i stary telefon komórkowy. Gdyby chciał mi ją tylko wyrwać, nie broniłabym jej, bo nie było czego - opowiada.

Dawid D. został już aresztowany. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozić mu może nawet dożywocie.

Czytaj: Ginekolog zgwałcił pacjentkę? Ruszył proces. Dowody są miażdżące

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: