WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska 8-letnia Asia zebrała 100 tys. zł na leczenie mamy

8-letnia Asia zebrała 100 tys. zł na leczenie mamy

05.09.2016, godz. 05:00
Mała Asia, Kiermasz
foto: FACEBOOK.COM

Zaczęło się od kartki odręcznie napisanej przez dziecko, a powieszonej na ścianie bloku. 8-latka z Poznania zapraszała sąsiadów z osiedla Batorego na organizowany przez siebie kiermasz. Cel - leczenie i rehabilitacja mamy. - Zachęcam do zakupów i pomocy - namawiała dziewczynka. Jej determinacja poruszyła ludzi. Kiermasz zmienił się w poryw serc tysiąca ludzi, a Asia zebrała ponad 100 tys. zł.

Historia chorób pani Anny jest dłuższa niż życie jej córki Asi. Cierpi m.in. na padaczkę, częściowy paraliż, kilka dni temu wróciła ze szpitala po operacji kręgosłupa. Potrzebne będą kolejne zabiegi, rehabilitacja, a kobieta niedawno. straciła rentę. Rezolutna 8-latka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Wymyśliła, że zorganizuje loterię z losami po 1, 2 i 5 zł. Nagrody do wyboru: ubrania, z których wyrosła, przybory szkolne i zbiór jej ulubionych kolorowych kucyków. Dziewczynka wywiesiła ogłoszenie na ścianie bloku nr 82. Jego zdjęcie trafiło do internetu i Asia w piątek stała się bohaterką mediów, a następnego dnia gospodynią wielkiej imprezy. Z dmuchanym zamkiem, lodami, pizzą rozdawaną za dowolny datek, loterią z prawdziwego zdarzenia i sprzedażą niezliczonych przedmiotów przyniesionych przez mieszkańców miasta. 8-latka dziękowała za pomoc przez mikrofon. Blisko tysiąc osób mogło usłyszeć, jak bardzo się cieszy. - Nie myślałam, że aż tak się to wszystko uda - mówiła.

A mogło się nie udać, bo ktoś przysłał do miejskiego urzędu donos kwestionujący legalność imprezy niezgłoszonej stosownym władzom. Na szczęście urzędnicy znaleźli wyjście. Kiermasz i loteria odbyły się przy udziale fundacji uprawnionej do przeprowadzania zbiórek publicznych. Komisyjne liczenie zebranych pieniędzy skończyło się nocą. Asia zebrała dla mamy 101 069 zł 66 gr! - Czasem nie miałam już siły, by walczyć o zdrowie. Ale teraz musi być inaczej - powiedziała mama dziewczynki Anna.

Zobacz: 5-latka zwisała z balkonu. Spadła na przypadkową kobietę!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: