WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska EXPRESSEM: najnowsze informacje z Polski. Tona bigosu dla pielgrzymów

EXPRESSEM: najnowsze informacje z Polski. Tona bigosu dla pielgrzymów

29.07.2016, godz. 02:00
Pielgrzymi zachwyceni Polską
foto: Super Express

EXPRESSEM: najnowsze informacje z Polski. Tona bigosu dla pielgrzymów

Tona bigosu dla pielgrzymów

Nie tylko Słowem Bożym żyje pielgrzym, musi też coś zjeść. Wiedzą o tym pallotyni z częstochowskiej Doliny Miłosierdzia, którzy już od kilku dni raczą pielgrzymów bigosem. A jest go niemało, bo aż tona. W rozdawaniu około 500 porcji dziennie pomagają wolontariusze z Fundacji Ufam Tobie. Jak na poczęstunek reagują pielgrzymi spoza Polski? - Dla kogoś z Singapuru to zupełna abstrakcja. Koreańczycy też patrzyli z dużym niedowierzaniem, ale potem przychodzili po dokładki - mówi ks. Andrzej Partika.

Goli i weseli

Dla pielgrzymów z Burkina Faso wyprawa do Polski na ŚDM jest przygodą życia. Bilety lotnicze były dla nich za drogie, więc polskie parafie zorganizowały wśród wiernych zbiórkę pieniędzy na przelot 90 osób. Kiedy pielgrzymi pojawili się w Okocimiu i Brzesku, wywołali zdumienie. Przyjechali dosłownie tak jak stali, często bez żadnych bagaży czy nawet... ubrań. - Goli i weseli - mówią mieszkańcy Brzeska. Dlatego w mieście zorganizowano zbiórkę ubrań oraz pieniędzy na przybory toaletowe. Pielgrzymów najbardziej zachwyciły... gąbki do mycia ciała.

Włosi z pucharem Copa Catolica

Pielgrzymi nieźle kopią! We wtorek i w środę w Krakowie odbyły się rozgrywki piłki nożnej Copa Catolica podczas sekcji ŚDM Festiwal Młodych. W turnieju wzięło udział 48 drużyn z 25 krajów. Nie było wśród nich żadnej ekipy z Polski, chociaż według zasad zespoły mogły być mieszane ze względu na płeć, wiek i narodowość. Drużynę ze Szwecji, która zajęła trzecie miejsce w turnieju, trenował polski zakonnik. Zwyciężyła ekipa z Włoch, która w ostatnich minutach meczu pokonała drużynę francuską. Zwycięzcy otrzymali okazały puchar.

ZOBACZ: Zobacz jakimi autami jeździ Papież Franciszek – ZDJĘCIA

Źródło: Aleksandra Jaros
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: