WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska ACTA: Według GOOGLE premier Donald TUSK to ZŁY CZŁOWIEK - ZDJĘCIA

ACTA: Według GOOGLE premier Donald TUSK to ZŁY CZŁOWIEK - ZDJĘCIA

23.01.2012, godz. 15:45
ACTA: HAKERZY złamali zabezpieczenia PREMIERA
foto: se.pl

Jeśli ktoś jeszcze miał wątpliwości jak potężną siłą dysponują hakerzy pora rozwiać wszelkie wątpliwości. Od sobotniego wieczora nie działa strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ale hakerzy poszli o krok dalej. Kiedy w popularną wyszkukiwarkę Google wpiszemy słowo "premier", pierwszy z wyników odsyła do strony szefa rządu, ale w opisie można przeczytać: Premier Donald Tusk jest złym człowiekiem! Nie ma się co rozpisywać. Internetu nam cenzurować nie będziecie. Praw człowieka nie odbierzecie"

>>> ACTA - co to jest? Treść ACTA po polsku

Rządowi informatycy mają pełne ręce roboty. Po weekendowym, zmasowanym ataku hakerów Centrum Informacyjne Rządu (CIR) zapowiedziało, że jeszcze dziś strona kancelarii zostanie przeniesiona na nowy serwer. Na razie wciąż nie działa.

Wejście na stronę premiera jest niemożliwe, ale hakerzy zadbali o to, by ich przesłanie zostało zauważone. Wystarczy wpisać w Google słowo premier, a wyszukiwarka wyświetla znalezione wyniki. Pierwszy, który odsyła na witrynę Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opatrzony jest opisem:

"Premier Donald Tusk jest złym człowiekiem! Nie ma się co rozpisywać. Internetu nam cenzurować nie będziecie. Praw człowieka nie odbierzecie".

Działania internautów i grup hakerów m.in. Anonymous i Polish Underground wyrażają sprzeciw wobec porozumienia ACTA, które zakłada walkę z piractwem w Internecie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: