WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Mała Amelka walczy z rakiem. Marzy o nowych włosach

Mała Amelka walczy z rakiem. Marzy o nowych włosach

20.08.2016, godz. 07:00
Amelka marzy o nowych włosach
Amelka marzy o nowych włosach foto: Super Express

Ma raka. Już usunięto jej nerkę, ale nowotwór przerzucił się na płuca, więc czteroletnią Amelkę Kołodziejczuk z Mierzwic Nowych (woj. mazowieckie) czeka długa i wyczerpująca chemioterapia. Jednak mała najbardziej cierpi dlatego, że ma łysą główkę. Dostała perukę, w której ciągle chodzi, ale gdy musi ją zdjąć, w jej oczach pojawiają się łzy...

Amelka jest silną i pogodną dziewczynką. Wierzy, że wyzdrowieje i znowu będzie miała swoje długie jasne włosy. Ale żeby to się spełniło, potrzebne są pieniądze. A pieniędzy jej rodzicom brakuje, bo mama dziewczynki nie pracuje.

Dramat zaczął się w marcu, kiedy u Amelki zdiagnozowano nowotwór nerki. Po wielu komplikacjach nerkę trzeba było usunąć, ale wtedy rak przerzucił się na płuca. - Przed nami jeszcze ciężka walka o życie Amelci. Jestem przekonana, że ją wygramy, bo lekarze dają nadzieję. Po prostu chemia działa na nowotwór, który się nie rozwija - mówi jej mama Małgorzata Kołodziejczuk (34 l.).

Po chemioterapii, która ma trwać 28 tygodni, zaczną się wizyty u specjalistów. Już teraz wiele badań trzeba wykonać prywatnie. Pojawiają się skutki uboczne, powikłania. No i te wyjazdy co tydzień do Centrum Zdrowia Dziecka. - Na to wszystko już brakuje nam pieniędzy - mówi z troską pani Małgosia. Ale zaraz się rozchmurza i z miłością gładzi swój mały skarb po łysej główce.

Zobacz: Onko-Olimpiada. Pierwszy dzień zmagań małych pacjentów! [ZDJĘCIA]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: